MP U-16 Mężczyzn: Znamy pierwsze rozstrzygnięcia

Piątek był ostatnim dniem rywalizacji na finałach mistrzostw Polski do lat 16 dla ośmiu zespołów. Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył mecz o 5 miejsce pomiędzy STK Czarnymi Słupsk a UKS G26 Astoria / Filomag Bydgoszcz.

MECZ O 5 MIEJSCE

Pojedynek Czarnych z Astorią można śmiało określić jako starcie Mateusza Fatza i Wojciecha Jakubiaka. Ten pierwszy zdobył dla bydgoszczan 17 punktów, 25 zbiórek i 4 bloki, ustanawiając nowy rekord zbiórek podczas turnieju. Dłużny nie pozostał mu Jakubiak, który nie tylko rzucił 27 punktów, lecz rozdał 10 asyst, również ustanawiając nowy rekord turnieju finałowego. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy STK Czarnych, którzy już w pierwszej kwarcie objęli prowadzenie i choć później grali falami, to byli lepsi.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U16
  • 25.05.2012 15:45

UKS G26 Astoria / Filomag Bydgoszcz

71 : 81

STK Czarni Słupsk

MECZE O 7 MIEJSCE

7 miejsce w finałach mistrzostw Polski do lat 16 przypadło MTS Basketowi Kwidzyn. Drużynę z Kwidzyna do tego sukcesu poprowadził tradycyjnie Mateusz Konopatzki, który tym razem rzucił 24 punkty. MTS Basket po pierwszej kwarcie przegrywał 11:32, lecz w drugiej zdobył aż 41! Również po zmianie stron byliśmy świadkami sporych serii, lecz górą byli kwidzynianie.

• 25.05.2012 13:30

PGE Turów Zgorzelec

94 : 108

MTS Basket Kwidzyn

MECZ O 9 MIEJSCE

Dwa rzuty wolne Grzegorza Kulki na minutę przed końcem meczu sprawiły, że MKS Polonia wygrała 65:64 z TKM Włocławek i ostatecznie zajęła 9 miejsce w turnieju. Zawody od samego początku oscylowały wokół remisu, z lekką przewagą na korzyść warszawian. Oba zespoły grały agresywnie, walcząc o każdą piłkę. W końcówce TKM nie potrafił jednak trafić do kosza i musiał przełknąć gorycz porażki na zakończenie turnieju.

• 25.05.2012 11:15

TKM Włocławek

64 : 65

MKS Polonia Warszawa

MECZ O 11 MIEJSCE

Jedynym zespołem, który nie zaznał smaku zwycięstwa podczas turnieju finałowego zostali koszykarze ŁKS KM Łódź. W meczu o 11 miejsce po pierwszej kwarcie prowadzili co prawda 27:19, jednak pozostałą część meczu przegrali zdecydowanie, bo aż 46:81! 24 punkty zdobył najskuteczniejszy na parkiecie Damian Kocewiak.

• 25.05.2012 09:00