U20 kobiet: Coraz lepsza postawa Polek

Drugie zwycięstwo na mistrzostwach Europy zanotowała reprezentacja Polski kobiet. Biało-czerwone w walce o miejsca 9-16 pokonały Litwę i w kolejnym dniu turnieju zmierzą się z Ukrainą. Zwycięstwo mocno przybliży podopieczne Iwony Jabłońskiej do 9. miejsca na Starym Kontynencie.

- Słabo rozpoczęliśmy obie połowy, na szczęście w każdej szybko potrafiliśmy złapać swój właściwy rytm. Dziewczyny realizowaly założenia taktyczne w obronie, co dało nam dużo przechwytow i skuteczny szybki atak. Mieliśmy przestoje, ale zmienniczki bardzo dobrze zastępowały naszeliderki i szybko wracaliśmy do naszego rytmu. Czwarta kwarta to bardzo agresywna obrona obydwu zespołów i przez to niska skuteczność w ataku. Dobre zawody rozegrały Owczarzak i Koperwas, ale to zwycięstwo jest zasługą całego zespołu, a zwłaszcza rezerwowych. Gramy coraz lepiej, aby dalej przekładało się to na nasze zwycięstwa - relacjonuje z tureckiego Samsun drugi trener i kierownik reprezentacji, Konrad Budka.

 

Polska - Litwa 58:51 (19:11, 15:15, 15:16, 9:9)

Punkty dla Polski: Puss 10, Miłoszewska 9, Owczarzak 9, K. Jaworska 8, Koperwas 8, Adamowicz 6, Woźniak 5, Skrzecz 3, Kacperska 0, Szybała 0, Burandt 0, B. Jaworska 0.
Najwięcej dla Litwy: Ieva Preskienyte 21.

 

udostępnij