U20 kobiet: Białorusinki pokrzyżowały plany

Zwycięstwo nad Białorusią mogło zapewnić reprezentacji Polski kobiet do lat 20 awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy dywizji A. Niestety słaba czwarta kwarta przesądziła o porażce naszej drużyny.

Iwona Jabłońska wreszcie ma pole manewru na poszczególnych pozycjach. Zatrucie pokarmowe jakie dotknęło pięć reprezentantek Polski sprawiło, że w pierwszej fazie mistrzostw nasz zespół grał nawet w siódemkę. Teraz na boisku pojawiło się już jedenaście koszykarek, ale osłabienie wywołane zatruciem jeszcze daje znać o sobie.

Być może z tego powodu Polki odstawały fizycznie w czwartej kwarcie. Przez trzydzieści minut mecz był bowiem wyrównany, a niewielką przewagę miały nawet biało-czerwone. W ostatniej części zawodów coś się jednak zacięło. Polki miały głównie problem ze skutecznością w ataku, przez cztery minuty nie oddając celnego rzutu do kosza.

Ponieważ spotkanie stało pod znakiem defensywy nawet niewielka seria punktowa którejś z drużyn mogła przesądzić o wyniku rywalizacji i tak też się stało. Od wyniku 47:49 Białorusinki zdobyły sześć punktów z rzędu i tę przewagę, mimo zrywów Polek, zdołały utrzymać.

Porażka mocno utrudniła podopiecznym Iwony Jabłońskiej drogę do ćwierćfinału. W jutrzejszym spotkaniu z Hiszpanią, która we wtorek niespodziewanie uległa Szwecji, nasz zespół musi powalczyć o wygraną. Teoretycznie nawet porażka da miejsce w ćwierćfinale, ale w kończącym zmagania meczu Białorusinki muszą pokonać rówieśniczki z Holandii. Początek meczu z Hiszpanią o godzinie 18:15. Relacja NA ŻYWO na oficjalnej stronie turnieju: http://u20women.fibaeurope.com/en/