Polacy lepsi od Izraela

Reprezentacja Polski pokonała Izrael 75:72 w pierwszym spotkaniu turnieju towarzyskiego w Antwerpii. Najlepszym strzelcem drużyny trenera Dirka Bauermanna był Maciej Lampe, który zdobył 18 punktów.
news Zdjęcia | fot. Paweł Pietranik

Trener Dirk Bauermann tym razem w pierwszej piątce postawił na Łukasza Koszarka, Thomasa Kelatiego, Michała Chylińskiego, Michała Ignerskiego oraz Macieja Lampe. Polacy bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz i wygrywali nawet 6:0. Później spotkanie wyraźnie się wyrównało. W polskim zespole można było zaobserwować sporo rotacji - trener Bauermann chciał dać szansę pokazania się wszystkim zawodnikom. Testował także różne ustawienia, stąd np. jednoczesna obecność na parkiecie Adama Hrycaniuka i Przemysława Karnowskiego. Trójka Krzysztofa Szubargi dawała remis biało-czerwonym po pierwszych dziesięciu minutach gry.

W drugiej części meczu Izrael odskoczył Polakom na kilka punktów. Rywale potrafili wykorzystać błędy naszej kadry, co przekładało się na sporo kontrataków. Po punktach zdobytych przez Elishaya Kadira Izraelczycy prowadzili 33:23. Bardzo aktywny był także wszechstronny Omri Casspi. Na pozycji rozgrywającego sprawdzany był tym razem Łukasz Wiśniewski. Biało-czerwoni starali się odrabiać straty, a było to możliwe m.in. dzięki dwóm trójkom Michała Ignerskiego. Skrzydłowy był najlepszym strzelcem reprezentacji w pierwszej połowie (10 punktów).

Dopiero jednak w trzeciej kwarcie udało się Polakom dogonić zespół Izraela. Świetny okres gry zanotował Przemysław Zamojski. Po jego akcjach biało-czerwoni zbliżyli się na jeden punkt, a po rzutach wolnych Łukasza Koszarka wygrywali 58:57 w 28. minucie spotkania. Kadra grała bardzo skutecznie i popełniała zdecydowanie mniej strat, co szybko przełożyło się na wynik meczu.

W ostatniej części spotkania Polska potrafiła prowadzić nawet 71:65 po akcji wykończonej przez Macieja Lampe. Zawodnicy trenera Arika Shiveka nie zamierzali się poddawać i ambitnie walczyli do samego końca meczu. Rzuty wolne Krzysztofa Szubargi w końcówce przypieczętowały zwycięstwo biało-czerwonych. Był to jednocześnie udany rewanż za spotkanie we włoskim Trydencie, gdzie Izrael wygrał 81:65.

Już w niedzielę Polacy zagrają z gospodarzami turnieju w Antwerpii. Mecz z Belgią będzie można zobaczyć na antenie Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport Extra HD oraz bezpłatnie w internecie w IPLA.TV. Na zakończenie turnieju w poniedziałek biało-czerwoni zagrają z Włochami (transmisja w Polsat Sport i Polsat Sport HD oraz w IPLA.TV).

Polska – Izrael 75:72 (21:21, 12:21, 26:19, 16:11)

Polska: Lampe 18, Ignerski 15, Szubarga 11, Kelati 7, Koszarek 7, Zamojski 7, Ponitka 4, Hrycaniuk 4, Waczyński 2, Karnowski 0, Gielo 0, Wiśniewski 0, Kulig 0, Chyliński 0