MP U-16: Półfinały zakończone

Grająca z jednodniowym opóźnieniem grupa IV zakończyła już turniej półfinałowy i tym samym znamy wszystkich uczestników finału mistrzostw Polski do lat 16. Dość niespodziewanie w meczu o pierwsze miejsce WKK Wrocław przegrało z MTS Basket Kwidzyn
news Zdjęcia | fot. ksturow.eu/Jacek Rydecki

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki indywidualne i zespołowe

Pierwszy mecz ostatniego dnia w grupie IV miał ogromną stawkę, bowiem gra toczyła się o pierwsze miejsce w tejże grupie. Dość niespodziewanie MTS Basket Kwidzyn wygrał 96:87 z WKK Wrocław. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była jednak dogrywka. Nie do zatrzymania był Mariusz Konopatzki, który rzucił aż 37 punktów! Co ciekawe wrocławianie przez większość czasu grali w rezerwowym ustawieniu. Podstawowy rozgrywający drużyny, Mikołaj Serbakowski, spędził na parkiecie zaledwie 6 minut.

W meczu o honor i pierwsze zwycięstwo UKS Regis Wieliczka pokonała 79:70 MKKS Żaka Koszalin. Spotkanie było znakomitą okazją by obserować będących w kręgu reprezentacji Polski Adama Kadeja i Kamila Kolbera. Ten pierwszy w 21 minut miał 17 punktów i 7 zbiórek. Dużo lepiej wypadł Kolber. Nie schodząc z parkietu nawet na sekundę zapisał na swym koncie 39 punktów, 9 zbiórek, 6 asyst i 3 przechwyty.

Najbardziej produktywnym zawodnikiem zakończonych właśnie półfinałów był Mateusz Fatz z UKS G26 Astorii Bydgoszcz, który notował niesamowity wskaźnik eval 39.7! W trzech meczach miał on bowiem średnio 26 punktów, 10 zbiórek i 4.7 bloków, będąc liderem w tych wszystkich kategoriach. Świetnie grał również reprezentacyjny rozgrywający Kamil Zywert, który obecnie prowadzi grę UKS Gim. 92 Ursynów Warszawa. W półfinałach notował średnio 18 punktów, 6.7 asyst i 4.3 zbiórki.

Jeśli chodzi o drużyny, najbardziej produktywna okazała się ekipa WKK Wrocław. Wrocławianie, mimo że do finału awansowali z bilansem 2-1 w półfinałach legitymowali się świetnym wskaźnikiem eval - 93.3. Najwięcej punktów rzucili jednak zawodnicy MTS Basket Kwidzyn, bo średnio aż 94 na mecz.

SKŁAD GRUP FINAŁOWYCH

Grupa A: WKS Śląsk Wrocław, UKS G26 Astoria Bydgoszcz, TKM Włocławek, WKK Wrocław, KKS Turów Zgorzelec, ŁKS KM Łódź

Grupa B: UKS Gim 92. Ursynów Warszawa, STK Czarni Słupsk, MTS Basket Kwidzyn, MKS Polonia Warszawa, GTK Gdynia, MKS Grójec