MUKS Poznań mistrzem Polski do lat 16 Kobiet!

Skutecznie za porażkę grupową zrewanżowały się OSiR Trójce Żyrardów koszykarki MUKS Poznań. W finale mistrzostw Polski do lat 16 poznanianki pokonały rywalki . Trzecie miejsce dla UKS Huragan Wołomin.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z OSTATNIEGO DNIA TURNIEJU

Wyczerpujący, bo trwający aż dziewięć dni turniej finałowy kadetek dla MUKS Poznań. Drużyna z Wielkopolski rywalizowała w grupie B, w której wygrała trzy z pięciu spotkań. MUKS awans do dalszej fazy rozgrywek zapewnił sobie dopiero ostatniego dnia, a pomogła mu w tym porażka VBW GTK Gdynia z OSiR Trójką Żyrardów. Do niedzielnego finału żyrardowianki nie przegrały żadnego meczu w Ostrołęce, ale w decydującym meczu musiały uznać wyższość rywalek. MUKS w półfinale i finale prezentował się tak, jakby najwięcej sił pozostawił właśnie na tę fazę turnieju. Mecz o mistrzostwo Polski MUKS rozpoczął rewelacyjnie, wygrywając pierwszą kwartę 24:7. Przez całe zawody bardzo dobrze na obwodzie radziły sobie zwłaszcza Patrycja Klatt (16 pkt, 3 zbiórki i 5 asyst) oraz Karolina Olszewska (5 asyst i 4 zbiórki). Pierwsza kwarta wyraźnie ustawiła spotkanie. Zawodniczki Trójki próbowały odrabiać straty, ale praktycznie przez cały czas ich strata wynosiła dwadzieścia punktów.

Wołominianki po meczu bez historii pokonały MUKS Unię Basket Ostrołęka aż 90:22. Dla miejscowych już sam awans do grona czterech najlepszych drużyn w Polsce był ogromnym sukcesem. W półfinale Unia Basket przegrała po walce z MUKS Poznań, ale dzień później była wyraźnie gorsza od zwycięzcy grupy A. Huragan każdą z trzech pierwszych kwart wygrał różnicą przynajmniej szesnastu punktów, dominując zarówno w strefie podkoszowej jak i na obwodzie. Ekipa z Ostrołęki w całym spotkaniu trafiła zaledwie co ósmy rzut z gry, a najwyższą skuteczność (3/11 z gry) miała Dominika Skrzecz. Zawodniczki Unii Basket popełniły przy tym aż 44 straty! W tej sytuacji Huragan nie miał większych problemów z odniesieniem wygranej, a kolejne rewelacyjne zawody zanotowała Karolina Poboży (34 pkt i 21 zbiórek).