U-20 Mężczyzn: Znamy finalistów

Trzeci, a zarazem ostatni dzień mistrzostw Polski do lat 20 za nami. Za dwa tygodnie o medale wśród juniorów starszych powalczą: ŁKS Łódź, Novum Lublin, Trefl Sopot, Zastal Zielona Góra, WKK Wrocław, Stal Ostrów Wlkp., GTK Gdynia oraz MKS Dąbrowa Górnicza.

GRUPA I

ŁKS Łódź po zaciętym spotkaniu pokonał Spójnię Stargard Szczeciński i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie I. Łodzanie jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą 10 punktów, lecz rywale zdążyli odrobić część strat. Gdy Łukasz Ważny trafił na 13 sekund przed końcem z półdystansu, na tablicy widniał remis po 59:59. W ostatniej akcji na zwycięstwo trójkę trafił jednak Aleksander Leńczuk.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U20
  • 04.03.2012 10:00

KS Spójnia Stargard Szczeciński

59 : 62

ŁKS KM Łódź

Ostatniego dnia w grupie I mieliśmy popis braci Karolaków. Bartłomiej rzucił 27 punktów, a o rok młodszy Jakub aż 38, rozdając przy tym jeszcze 6 asyst. Dzięki nim Novum Lublin pokonało 83:66 Smyka Prudnik. Blisko triple-double wśród przegranych był Tomasz Madziar, który miał 21 punktów, 10 asyst i 8 zbiórek.

• 04.03.2012 12:00

KKS Novum Lublin

83 : 66

MKS Smyk Prudnik

GRUPA II

Zarówno Polonia Warszawa, jak i Wisła Kraków nie miały już szans na awans do dalszej fazy, jednak ostatniego dnia obie ekipy zmierzyły się w pojedynku, którego stawką był honor. Ostatecznie lepiej wypadli koszykarze ze stolicy, którzy zapewnili sobie wygraną w czwartej kwarcie (29:19). Graczem meczu był jednak Daniel Szłapka z Wisły, który miał 26 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty i 3 asysty.

MKS Polonia Warszawa

79 : 67

TS Wisła Kraków

Później przyszedł czas na decydujące starcie w grupie II, którego stawką było z kolei pierwsze miejsce. Gospodarze prowadzili w pierwszej połowie, lecz po przerwie przegrali 24:37. W Zastalu tylko jeden zawodnik przekroczył barierę 10 punktów (Nikodem Sirijatowicz), a nieco gorzej tym razem spisał się lider zespołu Filip Matczak. Sopocian do wygranej poprowadził duet Filip Małgorzaciak - Łukasz Jaśkiewicz

SKM Zastal Zielona Góra

57 : 73

Trefl Sopot

GRUPA III

Stal Ostrów Wlkp. nie pozostawiła żadnych szans UKS Regisowi Wieliczka i wygrywając 77:42, przypieczętowała swój awans do finałów.

UKS Regis Wieliczka

42 : 77

KS Stal Ostrów Wlkp.

WKK Wrocław po raz kolejny rozgromiło swojego rywala i potwierdziło, że jest jednym z faworytów do mistrzostwa Polski do lat 20. Wynik budzi tym większy szacunek, biorąc pod uwagę, że Jan Grzeliński, Piotr Niedźwiedzki oraz Jakub Koelner w ogóle nie pojawili się na parkiecie. Pod ich nieobecność 27 punktów i 12 zbiórek miał Sebastian Dusiło

BSK Kadet Biała Podlaska

33 : 101

WKK Wrocław

GRUPA IV

Kolejne zacięte spotkanie w grupie IV. Tym razem MKS Dąbrowa Górnicza pokonała 64:62 GTK Gdynię. Świetne spotkanie rozegrał Grzegorz Grochowski, który miał na swym koncie 26 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Na 23 sekundy przed końcem z gry trafił Jarosław Trojan, lecz GTK nie było już w stanie przechwycić piłkę w ostatniej akcji i ostatecznie przegrało.

MKS Dąbrowa Górnicza

64 : 62

GTK Gdynia

Rosa Sport Radom dopiero ostatniego dnia półfinałów mistrzostw Polski do lat 20 wygrała, jednak zrobiła to w bardzo dobrym stylu. Gospodarze grupy IV pokonali 86:64 UKS G26 Astorię Bydgoszcz, a świetne spotkanie rozegrał Mikołaj Witliński. Uczeń SMS PZKosz Władysławowo miał 28 punktów i 12 zbiórek.