U20 kobiet: Polski zostają w Dywizji A

O miejsca 9 - 12 na mistrzostwach Europy Dywizji A powalczy reprezentacja Polski kobiet do lat 20. W decydującym o utrzymaniu meczu biało-czerwone pokonały Szwecję 71:60, doskonale radząc sobie zwłaszcza w ostatniej kwarcie.
news Zdjęcia | FIBA Europe

- Jak w poprzednich spotkaniach powoli wchodziliśmy w mecz, dzięki czemu Szwedki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Gdy emocje się ustabilizowały dziewczyny zaczęły realizować założenia meczowe. Wiedzieliśmy, że rywalki mają bardzo dobre zawodniczki podkoszowe, a także są najlepiej zbierającym zespołem w ataku. Naszym zadaniem zatem było wyeliminowanie tych atutów. Świadomie odpuściliśmy rzuty z dystansu, kosztem zabezpieczenia strefy pola 3 sekund. Od drugiej kwarty przeszliśmy na obronę strefową, zaczynając od nacisku na całym boisku. Dało to nam kilka przechwytów, które zamieniliśmy na łatwe punkty z kontry. Ponadto dziewczyny grały bardzo mądrze w ataku pozycyjnym, często kończąc akcje spod kosza. Ostatnia kwarta to popis gry naszych zawodniczek i zasłużone zwycięstwo. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kilka zawodniczek, ale to spotkanie wygrał zespół – cieszył się drugi trener i kierownik reprezentacji Polski, Konrad Budka.

W sobotę Polki w walce o miejsca 9 – 12 zmierzą się z Holandią. Kolejnym rywalem – w zależności od wyniku – będzie Grecja lub Ukraina.

Szwecja - Polska 60:71 (22:16, 13:20, 15:15, 10:20)

Punkty dla Polski: Koperwas 19, Miłoszewska 15, Owczarzak 12 (1), Szybała 7 (1), Adamowicz 7 (1), B. Jaworska 6, Burandt 2, Woźniak 2, Puss 1,Skrzecz 0, Kacperska 0.
Najwięcej dla Szwecji: Alice Nystrom 19 pkt i 27 zbiórek

 

aw

udostępnij