MP U-14 Mężczyzn: Mocny początek WKK

Koszykarze WKK Wrocław, stawiani w roli głównych faworytów do mistrzostwa Polski do lat 14, rozpoczęli finały od mocnego uderzenia. Wrocławianie nie dali żadnych szans gospodarzom, wygrywając 90:55 z MKKS Żak Koszalin.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

Ogromne emocje towarzyszyły finałom mistrzostw Polski do lat 14 już od samego początku. W meczu otwarcia STK Czarni Słupsk pokonali po bardzo zaciętej walce 62:61 UKS Jedynkę Pelpin. Słupszczan do wygranej poprowadził Igor Goworek, który w 27 minut zapisał na swym koncie 14 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst, przechwyt i blok. Co ciekawe zwycięzcy - w przeciwieństwie do UKS Jedynki - bardzo często decydowali się na rzuty z dystansu i ostatecznie trafili pięć z 22 takich prób.

Świetna druga połowa sprawiła, że MKK Pyra Poznań wygrała 64:51 WKS Śląsk Wrocław. W pierwszej połowie dość niespodziewanie przeważali wrocławianie, jednak po zmianie stron gracze WKS Śląsk stracili skuteczność. Z kolei poznaniacy uwieżyli w swoje możliwości, a nie do zatrzymania był Kuba Gudełajtis. W całym spotkaniu zdobył on aż 31 punktów, trafiając 4 z 7 trójek. Głównie dzięki niemu MKK Pyra wygrała drugą połowę 38:18.

Mniej emocji było w grupie B. Na otwarcie rywalizacji zawodnicy TKM Włocławek bez większych problemów ograli 72:47 KKS Siarkę Tarnobrzeg. Włocławianie spokojną przewagę wypracowali jednak dopiero w czwartej kwarcie, wygranej zresztą przez nich 25:11. Z dorobkiem 22 punktów i 10 zbiórek najlepszy na parkiecie był Rafał Komenda.

Na swoją pierwszą wygraną muszą poczekać gospodarze. Dziś MKKS Żak Koszalin już do przerwy przegrywał 24:52, a ostatecznie koszalinianie ulegli 55:90 WKK Wrocław. 21 punktów w 21 minut zdobył najskuteczniejszy Mateusz Szczypiński.