Trudne play-off dla Polaków

Nie tak wyobrażał sobie start play off NBA Marcin Gortat. Jego Orlando Magic uległo w pierwszym meczu Philapelhii 76-ers 98:100. W lidze rosyjskiej w konfrontacji między zespołami Szymona Szewczyka i Macieja Lampe jest remis 1:1. W hiszpańskiej ACB Michał Ignerski rzucił 17 punktów drużynie AG Fuenla.
W premierowym meczu z Philadelphią Gortat przebywał na parkiecie 10 minut, a w tym czasie miał dwie zbiórki w obronie, blok i stratę (faul ofensywny). O zwycięstwie gości przesądził rzutem na 2 sekundy przed końcem meczu Andre Iguodala.
Lokomotiw Rostów Szymona Szewczyka nie wykorzystał olbrzymiej szansy na awans do półfinału ligi rosyjskiej, przegrywając u siebie z Chimkami Moskwa 52:76. Nasz silny skrzydłowy rzucił 8 punktów, miał 6 zbiórek i blok. W ekipie gości zabrakło tym razem Macieja Lampe. Decydujący mecz o awansie zostanie rozegrany we wtorkowy wieczór w Moskwie.
W Polskiej Lidze Koszykówki do półfinałów awansowały faworyzowane ekipy Prokomu Trefla Sopot, PGE Turowa Zgorzelec, Anwilu Włocławek i Energi Czarnych Słupsk. W ekipach tych występuje w sumie dziewięciu reprezentantów Polski. Najskuteczniejsi w pierwszych meczach półfinałowych byli Andrzej Pluta z Anwilu - 20 pkt. (5/9 z gry) oraz Krzysztof Roszyk z Turowa - 19 pkt. (7/11).
Kadra Polski seniorów *
Filip Dylewicz (28 lat, Asseco Prokom Sopot)

vs. Anwil 97:91, Minuty: 27, Punkty: 9 (4/7), Zbiórki: 7, Asysty: 0, Przechwyty: 1, Bloki: 0
Marcin Gortat (24 lata, Orlando Magic - NBA)
vs. Philadelphia 76-ers 98:100, Minuty: 10, Punkty: 0, Zbiórki: 2, Asysty: 0, Przechwyty: 0, Bloki: 1
Michał Ignerski (28 lat, Cajasol Sewilla - Hiszpania)
vs. Alta Gestion Fuenlabrada 81:90, Minuty: 22, Punkty: 17 (6/9), Zbiórki: 1, Asysty: 1, Przechwyty: 1, Bloki: 0
Łukasz Koszarek (24 lata, Anwil Włocławek)
vs. Asseco Prokom 91:97, Minuty: 34, Punkty: 2 (1/9), Zbiórki: 2, Asysty: 5, Przechwyty: 1, Bloki: 0
Paweł Leończyk (22 lata, Energa Czarni Słupsk)
vs. PGE Turów 99:98, Minuty: 21, Punkty: 8 (0/1), Zbiórki: 2, Asysty: 2, Przechwyty: 0, Bloki: 0
Andrzej Pluta (34 lata, Anwil Włocławek)
Krzysztof Roszyk (29 lat, PGE Turów Zgorzelec)
vs. Energa Czarni 98:99, Minuty: 33, Punkty: 19 (7/11), Zbiórki: 3, Asysty: 1, Przechwyty: 0, Bloki: 0
Marcin Stefański (25 lat, PGE Turów Zgorzelec)
Szymon Szewczyk (26 lat, Lokomotiw Rostów - Rosja)
vs. Chimki Moskwa 52:76, Minuty: 29, Punkty: 8 (3/7), Zbiórki: 6, Asysty: 0, Przechwyty: 0, Bloki: 1
Robert Witka (27 lat, PGE Turów Zgorzelec)
Bartłomiej Wołoszyn (22 lata, Anwil Włocławek)