Turniej z okazji 60-lecia OPO Cetniewo

W dniu 24.09.12 odbył się Turniej Koszykarski z okazji obchodów 60-lecia Ośrodka Przygotowań Olimpijskich o Puchar Wojewody Pomorskiego. Zawody rozstały rozegrane w Hali Sportowej w „Cetniewie” na który przybyły drużyny : ZSO Nr 1 Elbląg, SMS Sopot, ZOSS Kwidzyn, ZSSO Gdynia, LO Nr 9 Słupsk oraz gospodarze SMS PZKOSZ Władysławowo.
news Zdjęcia | sms-cetniewo.pl

Turnieju zostały wręczone puchary oraz skromne upominki od OPO. Nagrody wręczali zaproszeni goście: Ryszard Stachurski, Dyrektor OPO Marcin Jędryczka , zastępca Marian Kosznicki oraz Pani Dyrektor NLO SMS Władysławowo Jolanta Dykas – Klisz.

Mecz o 5 miejsce rozegrały ze sobą drużyny ZS nr 1 Elbląg – ZSO Kwidzyn. Teoretycznie grały ze sobą najsłabsze drużyny na turnieju lecz oba zespoły pokazały charakter. Do przerwy mecz był bardzo zacięty i wyrównany. W drugiej połowie zdecydowane prowadzenie objęła drużyna z Kwidzyna i to ona zakończyła mecz wysokim zwycięstwem 61:35 a najlepszym zawodnikiem na boisku był P. Zalewski z dorobkiem 19 pkt.

Tuż przed rozpoczęciem meczu o 3 miejsce można było stwierdzić, że to będzie ciekawe widowisko. Obydwie drużyny w swoich poprzednich meczach prezentowały się bardzo dobrze. Wznowienie wygrali zawodnicy ze Słupska i od razu wyszli na prowadzenie. Jak sie później okazało zostało tak do końca. Pierwsza kwarta to nieskuteczne akcje zawodników ze Słupska, mimo to wynik końcowy to 8-7 dla "Czarnych" Słupsk. W drugiej kwarcie można było zauważyć zmęczenie Gdynian, zdobyli tylko jeden punkt, i ich strata zwiększyła powiększała się z minuty na minutę. W 3 kwarcie zawodnicy ze Słupska odskoczyli na 25 punktów, a ostatnia kwarta to już tylko formalność, bezsilność zawodników GTK była widoczna bardzo wyraźnie.

W meczu o pierwsze miejsce turnieju spotkały się drużyny Trefla Sopot i SMS-u PZKosz Władysławowo. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando drużyny z Władysławowa, która szybko zdobyła kilka punktów przewagi, oraz szczelnie broniła swojego kosza. Trener Arkadiusz Miłoszewski miał do dyspozycji tylko 7 zawodników, lecz częste zmiany pozwoliły utrzymać naszym zawodnikom płynność gry i przewagę w okolicy 10 punktów. Mecz zakończył się wynikiem na korzyść uczniów SMS-u. Najskuteczniejszym strzelcem spotkania został Filip Struski z dorobkiem 14 punktów.

Najlepszy Obrońca: Maciej Wojciechowski

Wszyscy zawodnicy i osoby towarzyszące zostały uhonorowane jubileuszowymi koszulkami oraz nagrodami indywidualnymi.