MP U-20: WKK i Trefl zagrają o złoto

Wszystko już jasne. O mistrzostwo Polski do lat 20 w Lublinie powalczą WKK Wrocław i Trefl Sopot. Oba zespoły nie bez problemów przebrnęły przez półfinały - wrocławianie pokonali 74:60 GTK Gdynia, zaś sopocianie 69:64 Zastal Zielona Góra.

MECZ O 7. MIEJSCE

Od samego początku spotkanie było bardzo zacięte, a w poczynaniach obu zespołów można było dostrzec wyrażne turniejowe zmęczenie. Dość niespodziewanie w drugiej połowie odskoczyli koszykarze Stali Ostrów Wlkp, których prowadził jak zawsze opanowany Mateusz Zębski. Tym razem 20-letni skrzydłowy rzucił 16 punktów, a także miał 8 zbiórek i 3 asysty. Końcówka spotkania należała jednak do Novum. Kluczowy dla losów meczu okazał się dynamiczny wjazd na kosz Patryka Gospodarka. Przy wyniku 60:63 ostrowianie mieli jeszcze ostatnią akcję, ale gospodarze przytomnie ich sfaulowali, nie pozostawiając szans na doprowadzenie do dogrywki.

• Mistrzostwa Polski Mężczyzn U20
  • 17.03.2012 10:00

KS Stal Ostrów Wlkp.

63 : 64

KKS Novum Lublin

MECZ O 5. MIEJSCE

MKS Dąbrowa Górnicza szybko objęła prowadzenie i jeszcze w pierwszej połowie wyszła na dwucyfrowe prowadzenie. ŁKS w drugiej połowie przyspieszył jednak tempo gry, a skuteczny na półdystansie był Aleksander Leńczuk. Ostatnie minuty to jednak popis Grzegorza Grochowskiego. Reprezentacyjny rozgrywający trafiał ważne rzuty, a także wymuszał przechywyty w decydujących momentach. Spotkanie skończył z dorobkiem 25 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst.

• 17.03.2012 12:15

MKS Dąbrowa Górnicza

65 : 57

ŁKS KM Łódź

PÓŁFINAŁY

WKK Wrocław pierwszym finalistom mistrzostw Polski do lat 20! W pierwszej połowie świetnie grał 18-letni Jan Grzeliński, który w całym spotkaniu zapisał na swym koncie 22 punkty, 6 zbiórek i 5 asyst. Filigranowy rozgrywający na dodatek świetnie kontrolował tempem gry swojego zespołu. Wrocławianie nie byli jednak w stanie odskoczyć na bezpieczne prowadzenie, co zemściło się na nich po przerwie. W trzeciej kwarcie wstrzelili się Kacper Młynarski i Jakub Derkowski, dzięki czemu w 33. minucie GTK przegrywało już tylko 51:59. Podopieczni trenera Tomasza Niedbalskiego pokazali jednak klasę i skuteczną grą z kontry przypieczętowali swój awans do jutrzejszego meczu o złoto.

• 17.03.2012 16:00

GTK Gdynia

60 : 74

WKK Wrocław

Drugi z sobotnich półfinałów należał do Filipa Matczaka, który dwoił się i troił na parkiecie, ostatecznie rzucając aż 33 punkty. To jego indywidualne zagrania sprawili, że Zastal po przerwie odrobił straty i zbliżył się na kilka punktów. W ostatnich minutach zielonogórzanie musieli sobie jednak radzić bez swojego lidera, który musiał opuścić parkiet ze względu na limit fauli. Ostatecznie miejsce w finale po nerwowej końcówce zapewnił sobie Trefl.

• 17.03.2012 18:15