Polki wygrywają turniej Złoty Sokół w Niemodlinie!

Piątkowe zwycięstwo nad Ukrainą uskrzydliło reprezentację Polski koszykarek, które w ramach przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy 2015 zaledwie dwóch dni potrzebowały na zwycięstwo w dobrze obsadzonym turnieju Złoty Sokół w Niemodlinie.
news Zdjęcia | Jarosław Sipko

Z okazji 730-lecia miasta położony niedaleko Opola Niemodlin zorganizował turniej z udziałem trzech reprezentacji grających za niecały miesiąc w Mistrzostwach Europy we Francji. To jednak Polki okazały się najlepsze w tym turnieju i potrzebowały do tego zaledwie dwóch dni.

Kadra Jacka Winnickiego bez Pauliny Misiek pokonała w piątkowy wieczór po dwóch dogrywkach Ukrainę, aby dzień później pewnie zwyciężyć Litwę. Z powodu drobnych urazów w tym meczu nie zagrały Magdalena Leciejewska i Anna Pietrzak.

Szkoleniowcy reprezentacji ponownie dużo rotowali składem, z tego powodu już w pierwszej połowie na boisku pojawiły się wszystkie zawodniczki zdolne tego dnia do gry. Najskuteczniejsza wśród nich okazała się Magdalena Skorek (12 punktów).

Polki dobrze zagrały zwłaszcza w obronie, gdzie do rozpoczęcia czwartej kwarty nie pozwalały rywalkom na oddawanie łatwych rzutów z gry.

W niedzielę o 12:30 biało-czerwone na zakończenie turnieju zmierzą się z Białorusią. Wcześniej o 10:00 Ukraina zagra z Litwą.

Wyniki drugiego dnia turnieju Złoty Sokół:

Polska – Litwa 62:52 (20:12, 13:15, 18:8, 9:17)

Punkty dla Polski: Magdalena Skorek 12, Joanna Walich 9, Paulina Misiek 9, Agnieszka Szott-Hejmej 8,  Aleksandra Pawlak 7, Agnieszka Majewska 6, Weronika Idczak 6, Agnieszka Skobel 3, Martyna Koc 2, Magdalena Ziętara 0.

Ukraina – Białoruś 59:57 (18:15, 19:22, 8:10, 14:10)

 

Adam Wall

udostępnij