MP U-14: WKK i TKM w finale

Wiemy już kto zagra w wielkim finale mistrzostw Polski do lat 14. Zgodnie z oczekiwaniami o złoto powalczą koszykarze WKK Wrocław, którzy pokonali UKS Jedynkę Pelpin. W drugim półfinale doszło do sporej niespodzianki, bowiem MKK Pyra Poznań przegrała z TKM Włocławek.

Kliknij i zobacz: Wyniki | Tabele | Statystyki: indywidualne i drużynowe

Sobota nie była dobrym dniem dla gospodarzy, bowiem MKKS Żak Koszalin przegrał w meczu o 7 miejsce z WKS Śląsk Wrocław 64:73. Losy meczu wahały się jednak do ostatnich minut, a zadecydowała dopiero czwarta kwarta, wygrana przez wrocławian 13:7. Na nic zdało się 17 punktów, 13 zbiórek i 5 bloków Krzysztofa Boberka.

W pierwszym półfinale obyło się bez niespodzianek. Stawiani w roli faworytów turnieju zawodnicy WKK Wrocław po raz kolejny okazali się lepsi. Dziś wygrali 73:65. Wrocławianie grali falami i przez dłuższy czas przegrywali, lecz czwarta kwarta została przez nich wygrana. 25 punktów i 11 zbiórek miał potężny Dominik Rutkowski.

W drugim półfinale lepsi okazali się dość niespodziewanie zawodnicy TKM Włocławek. Dzięki wygranej 22:5 drugiej kwarcie schodząc na przerwę zdecydowanie prowadzili i utrzymali już prowadzenie do końca spotkania. Stawiani w roli faworytów zawodnicy MKK Pyra jednak się nie poddawali i odrobili część strat, aczkolwiek na wygranie tego meczu zabrakło im czasu. Nie wystarczajace okazało się 19 punktów i 17 zbiórek Macieja Waraczyńskiego.