Niedziela dla gospodarzy

Znicz Basket Pruszków i MKS Dąbrowa Górnicza w meczach kończących 5. Serię spotkań wykorzystały atut własnego boiska, pokonując odpowiednio AZS Radex Szczecin i PBS Bank Efir Energy Krosno. Na uwagę zasługuje 13 asyst Grzegorza Grochowskiego.

AZS Radex Szczecin ani razu nie prowadził w Pruszkowie z miejscowym Zniczem Basket i mimo większego doświadczenia przegrał zawody. Gospodarza już w połowie kwarty prowadzili różnicą jedenastu punktów i bez większych problemów zdołali utrzymać tę przewagę do końca. Akademicy korzystnie zaprezentowali się tylko w czwartej kwarcie, w której z wyniku 44:63, zdołali zbliżyć się na dziewięć punktów. Udany powrót po kontuzji barku zanotował Marcin Matuszewski (16 pkt i 2 przechwyty).

• 21.10.2012 17:00

MKS Znicz Basket Pruszków

74 : 63

AZS Radex Szczecin

21 punktów Kamila Łączyńskiego - najwięcej w pierwszej lidze - nie pomogło drużynie PBS Bank MOSiR w odniesieniu zwycięstwa w Dąbrowie Górniczej. Po trzech kwartach meczy podopieczni Wojciecha Wieczorka prowadzili już 69:47 i zaczęli grać w nieco zmienionym składzie. Gdy goście rzucili jednak dziesięć punktów z rzędu szkoleniowiec gospodarzy dokonał korekt w składzie, a MKS utrzymał swoją przewagę. Bardzo dobrze grą drużyny z Zagłębia kierował Grzegorz Grochowski (13 asyst oraz 12 pkt i 8 zbiórek).

• 21.10.2012 18:00

MKS Dąbrowa Górnicza II

86 : 77

PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno

Wyniki sobotnich spotkań:

Koszykarze Polskiego Cukru SIDEn znów nie zagrali może pięknego spotkania, ale są niezwykle skuteczni w tym co robią. Tym razem torunianie wywalczyli komplet punktów w Kielcach, ogrywając UMKS 69:55. Przyjezdni już po pierwszej kwarcie prowadzili 23:11, ale ambitni kielczanie zbliżyli się na cztery punkty. Po zmianie stron Polski Cukier zdołał wypracować dwucyfrową przewagę i utrzymaj ją już do końca. O dobrej dyspozycji z poprzedniego sezonu przypomniał Piotr Śmigielski (17 pkt, 4 zbiórki i 4 asysty). 6 asyst, 7 zbiórek, ale też 2/11 z gry wśród pokonanych miał Łukasz Fąfara. Ponownie z powodu kontuzji nie zagrał podkoszowym gospodarzy Kamil Kamecki.

• 20.10.2012 17:30

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

81 : 67

AZS Politechnika Poznań

Spójnia do tej pory po komplet punktów sięgała tylko na wyjeździe. Tę serię przerwali jednak zawodnicy NETO Sokoła, zdobywając aż 19 punktów z rzędu w trzeciej kwarcie. Spójnia po wolnych Tomasza Stępnia prowadziła 38:30, aby przez kolejne pięć minut nie oddała celnego rzutu do kosza. Wykorzystali to gospodarze w krótkim odstępie czasu trafiając cztery kolejne rzuty z dystansu. Spójnia doprowadzała jeszcze do remisu, ale na prowadzenie już nie wyszła. Mimo 7 strat dobrze grą NETO Sokoła kierował Michał Baran (18 pkt, 5 zbiórek, 5 asyst). Jedno z lepszych spotkań w Polsce rozegrał Kamil Gawrzydek (12 pkt i 5 zbiórek). Goście w całym meczu wykonali o 16 rzutów wolnych więcej niż rywale, ale zaprezentowali znacznie słabszą skuteczność z dystansu.

• 20.10.2012 18:00

NETO PTG Sokół Łańcut

62 : 59

KS Spójnia Stargard Szczeciński

Kiedy dwaj najskuteczniejsi zawodnicy rzucając z blisko osiemdziesięcioprocentową skutecznością znacznie łatwiej wygrać spotkanie. Adrian Czerwona i Radosław Basiński zdobyli odpowiednio 22 i 17 punktów, a SKK pokonało Franz Astorię Bydgoszcz 88:78. Co ciekawe żadnego z sześciu rzutów z gry nie trafił skuteczny wcześniej Kamil Sulima. Mimo problemów zdrowotnych grą Franz Astorii długo kierował Paweł Lewandowski (3 pkt, 4 asysty). 19-letni Filip Małgorzaciak zakończył zawody z dorobkiem 17 punktów.

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce

88 : 78

Franz Astoria Bydgoszcz

Niesamowity zryw przyniósł Budimpex Polonii dogrywkę, a później wyjazdowe zwycięstwo nad BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. To było pierwsze spotkanie w tym sezonie, o którego wyniku musiał decydować dodatkowy czas gry. Na dziewięć minut przed końcem po jednym celnym rzucie wolnym Marka Szumełdy-Krzyckiego gospodarze prowadzili 71:56, ale wówczas stracili piętnaście punktów z rzędu i mecz się wyrównał. Pod koniec regulaminowego czasu gry Marcin Kałowski z BM Slam Stali, a później Michał Musijowski rzucali jeszcze na zwycięstwo, ale żaden z rzutów nie znalazł drogi do kosza. Dogrywka toczyła się już pod dyktando Budimpex Polonii, dla której 24 punkty rzucił Tomasz Zabłocki.

• 20.10.2012 18:30

BM SLAM STAL Ostrów Wielkopolski

80 : 92

BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl

Wynik piątkowego meczu:

Podopieczni Tomasza Jankowskiego do przerwy prowadzili ośmioma punktami z Wikaną Startem, ale decydujące o losach spotkania akcje wykonali na początku trzeciej kwarty. Ten fragment meczu wygrali bowiem 16:0, czym skutecznie odebrali rywalom ochotę do gry. Dobrze w polu trzech sekund wypadł Krzysztof Sulima (18 pkt i 11 zbiórek), a z roli rozgrywającego wywiązał się Marcin Flieger (15 pkt, 8 zbiórek, 5 asyst i 10 wymuszonych fauli).

• 20.10.2012 17:00