Akademicy nie wytrzymali tempa Sokoła

Niewiele zabrakło koszykarzom AZS Radex Szczecin do wywiezienia dwóch punktów z Łańcuta. Zespół Czesława Dasia uległ jednak NETO Sokołowi 67:70. Bez większych problemów AZS WSGK POLFARMEX Kutno ograł na wyjeździe UMKS Kielce.

• 06.10.2012 15:00

NETO PTG Sokół Łańcut

70 : 67

AZS Radex Szczecin

Nadal bez zwycięstwa w rozgrywkach pozostaje AZS Radex Szczecin. Po dwóch porażkach na własnym parkiecie Akademicy liczyli na przełamanie w Łańcucie, gdzie od lat wszystkim drużynom gra się ciężko. Przyjezdni na początku trzeciej kwarty prowadzili co prawda 38:31, ale na skutek błędów w obronie szybko stracili dziesięć punktów z rzędu i znów mecz się wyrównał. Na dwie minuty przed końcem skuteczną akcję z faulem wykonał Adam Linowski i goście przegrywali tylko 63:65. AZS nie był jednak w stanie już wyjść na prowadzenie. 15 pkt, 5 zbiórek i 6 przechwytów miał Damian Pieloch. Z double-double zawody zakończył Maciej Klima (13 pkt i 11 zbiórek). Pochodzący z Łańcuta Jerzy Koszuta (obecnie AZS) zakończył zawody z 10 punktami i 4 zbiórkami.

• 06.10.2012 17:00

UMKS Kielce

65 : 89

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

Tylko w pierwszej kwarcie UMKS Kielce walczył jak równy z równym z AZS WSGK POLFARMEX. Później na parkiecie dominowali już tylko goście i to bez względu na skład, który w danym momencie przebywał na parkiecie. Znów z double-double zawody ukończył Jakub Dłuski (15 pkt i 14 zbiórek). Najskuteczniejszym graczem meczu był jednak Grzegorz Małecki - 23 punkty.

• 06.10.2012 19:15

WKS Śląsk Wrocław

75 : 66

BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl

Budimpex-Polonia przegrywała już we Wrocławiu różnicą dwudziestu czterech punktów, a mimo to zdołała wyjść na sześciopunktowe prowadzenie w czwartej kwarcie. W kluczowych momentach skuteczniejsi byli jednak zawodnicy Tomasza Jankowskiego, którzy ostatecznie wygrali te zawody. Dobre spotkanie rozegrał Łukasz Diduszko (17 pkt, 10 zbiórek i 5 przechwytów). Tylko 9 minut na boisku spędził Marcin Flieger. Na uwagę zasługuje 12 punktów i 5 zbiórek Dariusza Wyki.