Gwiazdy PLK zagrały w Pleszewie!

Fantastyczna prezentacja, doskonały mecz, wiele konkursów i świetne nagrody. To wszystko w sobotni wieczór w Pleszewie zapewniła Polska Liga Koszykówki i zespoły Polpharmy, Victorii Górnika i II-ligowego Open Basketu.
Zawodnicy Polpharmy i Victorii Górnika trenowali w Pleszewie
Zobacz zdjęcia

Prezentacja godna NBA. Zgaszone światła, lasery i zawodnicy wybiegający w oparach dymu. To wszystko stworzyło już od pierwszych minut Gali Koszykówki w Pleszewie niesamowitą atmosferę, która trwała przez ponad dwie godziny koszykarskiego święta w tym mieście.
Przed głównym meczem tego wieczoru odbyły się dwa mini spotkania, dwóch drużyn z Polskiej Ligi Koszykówki przeciwko II-ligowemu Open Basket Pleszew. Polpharma podeszła do tego meczu na dużym luzie i zapewniła kibicom wiele emocji, mimo że pokonała miejscowy Open Basket 13:9. Radość fanom koszykówki w Pleszewie sprawiło na pewno zwycięstwo ich ulubieńców z Górnikiem Wałbrzych 15:14.
W przerwach meczu nie zabrakło oczywiście atrakcji dla kibiców. Stałym punktem Gali Koszykówki jest konkurs dla kibiców. Tym razem rzuty wolne wygrał młody kibic o imieniu Filip. W finale, czyli rywalizacji zawodnik – kibic zmierzył się on ze zwycięzcą turnieju trójek. Ten z kolei także wygrał gracz Open Basketu – Adam Kaczmarzyk. W konkursie, przeciwko kibicowi, nie było jednak już tak łatwo. Kaczmarzyk miał zawiązane oczy, ale i tak zdołał trafić jeden z trzech rzutów wolny, takim samym wynikiem popisał się młody kibic i trzeba było rozegrać dogrywkę. W niej Filip był już lepszy i to on otrzymał nagrody ufundowane przez Polską Ligę Koszykówki, firmy Spalding i Open IT.
W przerwach publiczności czas umilał zespół cheerleaders Open Dance, a także pokaz tańca nowoczesnego grupy Cobra, a także występ zespołu tańczącego brake dance.
Mecz pomiędzy Polpharmą a Victorią Górnikiem był niezwykle zacięty, ale w trzeciej kwarcie inicjatywę zaczęli przejmować koszykarze ze Starogardu Gdańskiego. Po trójce Mujo Tuljkovica w 28 minucie przewaga starogardzian wynosiła osiem punktów. Wałbrzyszanie doprowadzili jednak do remisu po 83 i w czwartej kwarcie znów wszystko rozpoczęło się od nowa. Kiedy tylko Polpharma odskakiwała na kilka punktów, Górnik natychmiast odrabiał tę stratę i mecz znów się wyrównywał. Ostatecznie po trójkach Adama Waczyńskiego wygrała Victoria Górnik 109:105.
Polpharma Starogard Gdański – Open Basket Pleszew 13:9
Victoria Górnik Wałbrzych – Open Basket Pleszew 14:15
Polpharma Starogard Gdański – Victoria Górnik Wałbrzych 105:109
Polpharma: Żurawski 24, Kowalczuk 13, Coleman 13, Jarecki 12, Hicks 10, J. Drewa 9, Sulowski 8, M. Drewa 7, Tuljković 5, Scott 4, Eldrige 0, Neumann 0.
Victoria Górnik: Waczyński 30, Zabłocki 28, Raczyński 14, Ercegović 13, Chanas 12, Bierwagen 6, Stefański 6.