Złoty Asseco Prokom Gdynia!

Asseco Prokom Gdynia został mistrzem Polski sezonu 2011/2012! W decydującym siódmym spotkaniu finału Tauron Basket Ligi gdynianie pokonali Trefl Sopot 76:68 i wygrali całą serię 4:3. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Donatas Motiejunas, który zdobył 23 punkty i 11 zbiórek.
news Zdjęcia | plk.pl

Asseco Prokom po raz dziewiąty z rzędu został mistrzem Polski! Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po trafieniu Przemysława Frasunkiewicza prowadzili nawet 14:5, a bardzo dobrze w tym okresie gry prezentował się Donatas Motiejunas, który trafił dwie trójki. Trefl zbliżył się do rywala, ale ciągle miał ogromne problemy ze skutecznością. To sprawiło, że drugą kwartę Asseco Prokom rozpoczął od serii punktowej 10:1. Po dwóch rzutach z dystansu Przemysława Zamojskiego w tej części gry wygrywali już dwudziestoma punktami (41:21). Wtedy wydawało się, że kibice zobaczą powtórkę z dwóch pierwszych meczów finałów, kiedy to gdynianie wyraźnie dominowali. W takim przekonaniu mógł utwierdzić także początek trzeciej kwarty. Po trafieniu Jerela Blassingame’a było nawet 47:25 dla Asseco Prokomu. Trefl zaczął gonić wynik pod koniec tej części meczu. Ostatnia kwarta była godna siódmego meczu finałów. Sopocianie zaliczyli serię 10:0 i po rzucie wolnym Sauliusa Kuzminskasa zbliżyli się na zaledwie trzy punkty (62:59). Gdynianie mają jednak w składzie niesamowitego Blassingame’a, którego dwa rzuty dały w ważnym momencie dziewięć punktów przewagi gospodarzom. Treflowi nie udało się już po raz kolejny zniwelować tej straty i ostatecznie to Asseco Prokom wygrał to spotkanie. Gdynianie prowadzili prawie przez cały mecz (wyjątek to pierwsza akcja i trójka Filipa Dylewicza), ponadto byli bardziej skuteczni w rzutach z gry, mieli przewagę w zbiórkach i grali bardziej zespołowo (13 asyst).

Najlepszym graczem Asseco Prokomu był Donatas Motiejunas, który zdobył 23 punkty i 11 zbiórek. 22 punkty dla Trefla rzucił Filip Dylewicz.