Problemów Spójni i Wikany Startu ciąg dalszy

Wikana Start Lublin z taką formą może nie znaleźć się znów w play-off i to mimo udanego debiutu Marcela Wilczka, który oprócz 14 punktów miał 11 zbiórek. Zespół Dominika Derwisza przegrał piątym mecz ligowy, ulegając na wyjeździe BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Trzeciej porażki w roli gospodarza doznała Spójnia Stargard Szczeciński.
news Zdjęcia | wks-slask.pl

Bez Karola Szpyrki Spójnia Stargard Szczeciński w połowie drugiej kwarty prowadziła z MKS Dąbrowa Górnicza różnicą dwunastu punktów, ale im było bliżej końca meczu, tym przewaga gości była mniejsza. Od wyniku 57:57 do kosza trafiali już tylko gracze Wojciecha Wieczorka. Mimo 6 strat dobrze w roli rozgrywającego spisał się Grzegorz Grochowski, zdobywca 16 punktów i autor 7 asyst. 18 punktów dla MKS uzyskał zaś Michał Wołoszyn (6/8 z gry i 2/6 za 1).

• 27.10.2012 17:00

KS Spójnia Stargard Szczeciński

57 : 65

MKS Dąbrowa Górnicza II

Po raz pierwszy w tym sezonie Znicz Basket Pruszków stracił dwanaście punktów z rzędu i głownie z tego powodu przegrał trzecie kolejne wyjazdowe spotkanie w sezonie. Spora w tym zasługa Kamila Łączyńskiego, który bardzo dobrze kierował grą swojego zespołu na obwodzie. Pochodzący z Warszawy rozgrywający rzucił 9 punktów a do tego miał 5 asyst i 4 przechwyty. Sędziowie w tym spotkaniu zdecydowali się odgwizdać trzy przewinienia techniczne, w tym po jednym trenerowi gości oraz Dominikowi Czubkowi. Dodatkowo Tomasz Pisarczyk otrzymał przewinienie niegodne sportowca. Pruszkowianie w całym spotkaniu trafili tylko co trzeci rzut z gry. Z powodu kontuzji stawu skokowego w drużynie z Krosna nie zagrał Sławomir Nowak.

• 27.10.2012 18:00

PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR Krosno

78 : 56

MKS Znicz Basket Pruszków

Igor Trela podczas meczu w Pruszkowie wypadł dobrze, dlatego trener Czesław Daś zdecydował się go wpuścić na boisko już od pierwszej minuty meczu z UMKS Kielce. Właśnie dzięki dobrej grze podkoszowego w połączeniu ze skutecznością Macieja Majcherka Akademicy wygrali 82:74. Trela zakończył spotkanie z dorobkiem 20 punktów, a o pięć więcej uzyskał Majcherek. Oba zespoły w hali SDS rzucały rzuty wolne z blisko dziewięcioprocentową skutecznością.

AZS Radex Szczecin

82 : 74

UMKS Kielce

Mariusz Zamirski w roli szkoleniowca Budimpex-Polonii Przemyśl po raz drugi zwycięski. „Niedźwiadki” w 6. kolejce bez większych problemów pokonał AZS Politechnikę Poznań, która z każdym meczem ligowym gra słabiej. Tylko 2 z 10 rzutów z gry trafił Adam Metelski. Najlepszy mecz w pierwszej lidze w drużynie gospodarzy rozegrał Dariusz Wyka (23 pkt i 15 zbiórek). Na ławce rezerwowych w Przemyślu zabrakło Jakuba Musijowskiego.

BUDIMPEX-POLONIA Przemyśl

92 : 76

AZS Politechnika Poznań

Marcel Wilczek nie okazał się zawodnikiem, który odmienił niekorzystną serię Wikany Startu Lublin. Silny skrzydłowy w swoim debiucie rzucił 14 punktów a dodatkowo miał 11 zbiórek, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Gospodarze w trzeciej kwarcie prowadzili już różnicą trzydziestu punktów i swoją przewagę utrzymali bez większych problemów. Po 19 punktów uzyskali Łukasz Olejnik i Marcin Dymała.

• 27.10.2012 18:30

BM SLAM STAL Ostrów Wielkopolski

88 : 65

WIKANA START SA Lublin

Franz Astoria Bydgoszcz - NETO PTG Sokół Łańcut (niedziela, godzina 17:00)

Wobec dużych zmian jakie dotknęły zespół w przerwie letniej, w drużynie NETO Sokoła liczono się z myślą, że drużyna może nie znaleźć się w czubie ligowej tabeli przez cały sezon. Łańcucianie skrupulatnie zdobywają jednak punkty w roli gospodarza i nieźle prezentują się na wyjeździe. Być może w niedzielę pokuszą się nawet o zwycięstwo z Franz-Astorią, jeśli ta tylko znów zawali czwartą kwartę. Podobno gospodarze z poprzednich porażek wyciągnęli już wnioski, dlatego NETO Sokół to doskonały rywal na zweryfikowanie tych deklaracji.

WKS Śląsk Wrocław - Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce (niedziela, godzina 18:15)

Rywale, z którymi WKS Śląsk grał od drugiej do piątej kolejki mogą żałować. Po porażce w inauguracyjnej serii spotkań pisałem, że strata punktów już w pierwszym spotkaniu była najlepszym co mogło spotkań wrocławian w tym sezonie. Pokazały to wyniki i przebieg poprzednich spotkań, w których Śląsk grał już na miarę personalnych i budżetowych możliwości. Czy rozpędzonego beniaminka zdoła zatrzymać SKK, które bilans wyjazdowych spotkań ma lepszy niż meczów rozgrywanych w Siedlcach? O wyniku tego spotkania w dużej mierze mogą przesądzić gracze wchodzący z ławki.

Polski Cukier SIDEn Toruń - AZS WSGK POLFARMEX Kutno (niedziela, godzina 18:30)

Choć historia konfrontacji obu klubów jest krótka, to w obu miastach podchodzą do niej bardzo prestiżowo. Wszystko zaczęło się od rozgrywanych półtora roku temu finałów grupy A drugiej ligi, w których Polski Cukier grał właśnie z Akademikami. Tamtą rywalizację wygrali wówczas prowadzeni przez Andrzeja Kowalczyka kutnianie, którzy także i teraz stoją przed dużą szansą na zwycięstwo w Toruniu. Dzięki dużemu doświadczeniu graczy oraz mocnej ławce rezerwowych AZS na początku rozgrywek prezentuje się bardzo dobrze. Poza nieznaczną porażką w Dąbrowie Górniczej oraz meczem z nieobliczalnym Zniczem Basket zespół Jarosława Krysiewicza nie tylko wygrywał, ale przede wszystkim broniąc już na połowie rywala odebrał ochotę do gry kilku zespołom. Polski Cukier punkty zbiera skrupulatnie, lecz stylem gry nie zachwyca. To na rozpędzony AZS może być za mało. Łukasz Żytko kontra Dawid Bręk to będzie się oglądać.