U20 mężczyzn: WKK Wrocław mistrzem Polski

WKK Wrocław najlepszym zespołem w Polsce w kategorii do lat 20! Dolnośląska ekipa pokonała w finale MKS Dąbrowa Górnicza, a najlepsze spotkanie w sezonie na centralnym szczeblu rozgrywek zanotował Jarosław Trojan. Trzecie miejsce wywalczyli koszykarze Trefla Sopot.
news Zdjęcia | Oficjalny serwis Mistrzostw Polski Juniorów Starszych 2013

WKK Wrocław i MKS Dąbrowa Górnicza spośród wszystkich drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej najbardziej zasłużyły na grę w finale. Oba zespoły przed decydującym o mistrzostwie meczem nie przegrały żadnego spotkania! Wrocławianie w okręgu i później na centralnym szczeblu rozgrywek triumfowali łącznie w 15 meczach, MKS ze względu na dwufazowy system eliminacji 21.

Lepiej finał rozpoczął MKS, ale to rywale schodzi na przerwę przy kilkupunktowym prowadzeniu. Duża w tym zasługa Jarosława Trojana, który jeszcze przed przerwą zapisał na swoim koncie 12 punktów. MKS półfinałowe starcie z Treflem Sopot wygrał dzięki ambitnej walce do końca. Także w finale ta postawa mogła przynieść drużynie z Zagłębia sukces. Pod koniec trzeciej kwarty zespół Tomasza Niedbalskiego prowadził bowiem 55:39, ale nie zrażeni tym faktem koszykarze MKS potrzebowali zaledwie 140 sekund, aby zbliżyć się na dwa punkty. Do remisu jednak nie doprowadzili, bo ważne punkty rzucili Jan Grzeliński (12 pkt i 5 asyst)  i Trojan. Z double-double wśród pokonanych zawody zakończyli Jakub Karolak (20 pkt i 12 zbiórek) oraz Marcin Piechowicz (13 pkt i 12 zbiórek).

Nie było rewanżu za ubiegłoroczny mały finał mistrzostw Polski do lat 18. W starszej kategorii wiekowej Trefl znowu okazał się lepszy od Rosy Radom, która trafiła tylko 3 z 21 rzutów z dystansu. 15 pkt i 7 zbiórek w zwycięskiej drużynie miał David Brembly.