U16 mężczyzn: MKS Polonia Warszawa mistrzem Polski

Na zakończenie zmagań grupowych w meczu, który nie miał większego znaczenia dla końcowego układu tabeli MKS Polonia Warszawa przegrała z UKS Siódemką Trefl Sopot, ale w finale mistrzostw Polski kadetów okazała się lepsza od rówieśników z Trójmiasta. Basket Team Opalenica szybko otrząsnął się po półfinałowej porażce ze stołeczną ekipą, dzięki czemu rywalizację w turnieju finałowym zakończył na trzecim miejscu.

Warszawianie od początku zmagań w Opalenicy imponowali formą. Gładkie zwycięstwa nad MKK Pyrą Poznań i WKK Wrocław zapewniły stołecznej drużynie pierwsze miejsce w grupie, na które wpływu nie miała porażka na zakończenie zmagań z UKS Siódemka Trefl Sopot. Polonii do finału przedostała się bez większych przeszkód, gdyż dzięki dobrej postawie w obronie i niezwykle skutecznej grze w ataku prowadziła z MKS Smyk Prudnik 56:19.

Finał Polonia rozpoczeła od prowadzenia 20:6, a dobrze grą drużyny kierował Szymom Walczak, który oprócz 6 punktów miał 3 asysty. Trefl w kolejnych minutach poprawił defensywę, ale mimo ambitnej postawy nie zdołał doprowadzić do remisu. Na siedem minut przed końcem Polonia prowadziła 47:44 i od tego momentu straciła zaledwie dwa punkty. W tym czasie podopieczni Adama Latosa rzucili 12.