U14 kobiet: MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski mistrzem Polski

Niespełna 19-tysięczny Sokołów Podlaski ma olbrzymie powody do dumy. Po rewelacyjnym spotkaniu koszykarki MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski pokonały w finale mistrzostw Polski młodziczek KS JAS-FBG Sosnowiec i zdobyły złote medale w tej kategorii wiekowej. Brąz dla organizatora turnieju finałowego KS BAT Sierakowice.

Do rozgrywanego w Sierakowicach turnieju finałowego MKK Sokołów awansował bez porażki na centralnym szczeblu rozgrywek, wygrywając odpowiednio swój turniej ćwierćfinałowy, a później półfinałowy. W decydującym o pierwszym miejscu w finałowej grupie B spotkaniu mazowiecka ekipa przegrała z KS JAS-FBG, ale wnioski z tej porażki wyciągnęła w finale.

Oba zespoły swoje półfinałowe starcia wygrały zdecydowanie, dzięki czemu zachowały sporo sił na walkę o mistrzostwo Polski. Mecz znacznie lepiej rozpoczęły koszykarki MKK Sokołów, triumfując w pierwszej kwarcie 14:6. Drużyna z Sosnowca próbowała odrabiać straty, ale miała problem ze skutecznością, znacznie przegrywała też walkę pod tablicami. W efekcie czego MKK Sokołów po trzydziestu minutach gry prowadził 37:32.

Na początku ostatniej części meczu po dwóch punktach Pauliny Majdy sosnowiczanki przegrywały tylko 34:37, ale od tego momentu do kosza rzucała już tylko jedna drużyna. Ostatnie 7 minut MKK Sokołów wygrał 22:3 i zasłużenie sięgnęło po mistrzostwo Polski. 13 punktów, 17 zbiórek i 3 bloki w zwycięskiej drużynie zanotowała 13-letnia Aleksandra Iwaniuk.