Rep. Polski U20 kobiet zagra w dobrze obsadzonym turnieju

- Na taki turniej grzechem byłoby nie pojechać. Faworytem na pewno nie będziemy, ale zawsze lepiej jest grać z mocniejszymi niż wygrywać mecze ze słabszymi różnicą kilkudziesięciu punktów - mówi trener reprezentacji Polski kobiet do lat 20 Iwona Jabłońska, której kadra od 6 do 9 czerwca grać będzie w turnieju we francuskim Reze.

Do imprezy zgłosiło się osiem reprezentacji. Oprócz biało-czerwonych nad Loarą zagrają: Argentyna, Australia, Rosja, Brazylia, Chiny, Senegal oraz reprezentacja gospodarzy. Polki znalazły się w grupie A, a ich rywalkami w czwartek 6 czerwca będzie Argentyna, dzień później zmierzą się z Australią, a na koniec grupowych zmagań Rosją. W niedzielę rozegra się rywalizacja o miejsca 1 – 8, w zależności od pozycji zajmowanych przez drużyny po zmaganiach grupowych.

Większość reprezentacji grających w Reze przygotowuje się do mistrzostw świata U19, które odbędą się w połowie lipca na Litwie. Polki przed wylotem z Warszawy trenowały przez 4 dni w Giżycku. Niestety już na pierwszym treningu kontuzji nabawiła się Dominika Miłoszewska, której uraz uniemożliwił wyjazd na turniej. Z powodu kontuzji w Polsce musiała też zostać Karolina Wilk. Obie te zawodniczki w późniejszym terminie powinny jednak dołączyć do kadry, podobnie jak przygotowująca się do seniorskich eliminacji mistrzostw Europy Dominika Owczarzak. - Mamy za sobą krótki, ale intensywny mikrocykl. Łącznie odbyliśmy 8 treningów, co powinno zaprocentować w późniejszym terminie. Ten zespół szybko powinien wypracować swój styl gry, bo dziewczyny mają charakter i są gotowe na ciężką pracę. Większość zawodniczek jest z rocznika 1994, dlatego dla nich turniej w Reze będzie doskonałą okazję na zebranie cennego doświadczenia - zaznacza Jabłońska.

 

Skład reprezentacji Polski U20 kobiet na turniej w Reze:

Adamowicz Julia skrzydłowa (Inea AZS Poznań)

Jackowska Ewelina silna skrzydłowa (GKS Korsarz Gdańsk)

Jakubiuk Anna skrzydłowa (GTK Gdynia)

Jaworska Katarzyna środkowa (AZS PWSZ Gorzów Wlkp.)

Koperwas Magdalena skrzydłowa (Inea AZS Poznań)

Puss Karolina skrzydłowa (CCC Polkowice)

Skrzecz Monika rozgrywająca (SKS 12 Warszawa)

Szybała Karina skrzydłowa (KS Basket 25 Bydgoszcz)

Tomaszewska Anita obrońca (UKS Basket Aleksandrów Ł.)

Woźniak Kinga obrońca (Inea AZS Poznań)

Jaworska Beata środkowa (AZS PWSZ Gorzów Wlkp.)

Kacperska Nikola rozgrywająca (UKS Basket Aleksandrów Łódzki)

 

Iwona Jabłońska trener główny              

Tomasz Rospara asystent trenera          

Konrad Budka asystent trenera/kierownik ekipy            

Dominik Bryń fizjoterapeuta     

udostępnij