Ukraina lepsza od Szwecji w Lublinie

Reprezentacja Ukrainy wygrała swój drugi mecz w Lublinie. Tym razem ekipa trenera Mike’a Fratello pokonała Szwecję 86:74. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Igor Zaytsev, który zdobył 18 punktów i siedem zbiórek.
news Zdjęcia | fot. Andrzej Romański

Igor Zaytsev i Maksym Kornienko w pierwszej połowie spotkania rzucili po 12 punktów i dzięki temu reprezentacja Ukrainy wygrywała po 20 minutach meczu 48:40. Najwyższe prowadzenie zespołu trenera Mike’a Fratello wynosiło 10 punktów. W zespole Szwecji ponownie wyróżniał się duet z NBA - Jonas Jerebko i Jeffery Taylor zdobyli aż 30 z 40 punktów całej drużyny.

W kolejnych kwartach zespół trenera Brada Deana potrafił zbliżyć się do rywali na zaledwie kilka punktów. Po akcji 2+1 Jeffery’ego Taylora Szwecja przegrywała tylko 70:68 w ostatniej części gry. Później odpowiedzialność za wynik wziął na siebie Pooh Jeter i po jego kolejnych punktach Ukraina wygrywała już 83:70. Do końca meczu Szwedzi nie potrafili już zmienić niekorzystnego dla siebie wyniku.

Graczem meczu został Igor Zaytsev, który zdobył 18 punktów i siedem zbiórek. Jeffery Taylor rzucił dla Szwecji 22 punkty.

Ukraina – Szwecja 86:74 (29:21, 19:19, 16:17, 22:17)

Ukraina: Kornienko 19, Zaytsev 18, Jeter 16, Gladyr 8, Natyazhko 4, Pustovoy 4, Pustozvonov 4, Zabirchenko 3, Lypovyy 3, Mishula 3, Timofeenko 3, Gliebov 1

Szwecja: Taylor 22, Kjellbom 18, Jerebko 15, A. Gaddefors 7, Grant 6, Hakanson 3, T. Massamba 3, Lindvist 0, Pita 0, B. Massamba 0, Rush 0, V. Gaddefors 0