Kierunek Helsinki - Polki zaczynają el. ME 2015

Reprezentacja Polski koszykarek w piątek w Helsinkach rozpocznie turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy 2015. W pierwszym spotkaniu biało-czerwone zmierzą się z Belgia, dzień później z reprezentacją gospodarzy.

- Żeby awansować dalej, musimy wygrać dwa mecze i na tym teraz się koncentrujemy. Wszyscy na awans mają takie same szanse, dlatego trzeba wyjść na parkiet i walczyć o zwycięstwo  - mówi trener polskiej kadry, Jacek Winnicki.

FIBA Europe zdecydowała, że drużyny, które nie wystąpią na EuroBaskecie 2013 zagrają dodatkowy turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2015. Pierwszym etapem będzie turniej z udziałem trzech drużyn. W dniach 7-8 czerwca Polki zagrają w Finlandii z gospodyniami oraz reprezentacją Belgii. Zwycięzca tego turnieju awansuje do drugiego etapu, który składać się będzie z rundy półfinałowej i finałowej, rozgrywanej systemem mecz i rewanż.

W piątek o godzinie 19 czasu miejscowego (18 polskiego) kadra zmierzy się z Belgią, dzień później o 17 z Finlandią. - Ten zespół stara się grać bardzo szybko. Dużo rzuca za trzy punkty, nie przejmując się przy tym zegarem dwudziestu czterech sekund. Zupełnie inny styl gry preferuje Finlandia, która najczęściej posyła piłki bliżej kosza, gdzie bardzo dobrze czuje się liderka zespołu, doświadczona Taru Tuukkanen - charakteryzuje rywalki trener Winnicki. – Taktycznie jesteśmy przygotowanie,  teraz trzeba zrealizować założenia i wygrać dwa najbliższe mecze – dodaje szkoleniowiec.

Z powodu problemów ze ścięgnem Achillesa ze składu reprezentacji Polski wypadła Anna Pietrzak, którą czeka miesięczna przerwa od treningów. W tej sytuacji jej występ w kadrze, także w przypadku awansu do dalszej fazy eliminacji, wydaje się niemożliwy.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Helsinkach

Rozgrywające: Weronika Idczak (Energa Toruń), Dominika Owczarzak (CCC Polkowice)

Rzucające: Agnieszka Skobel (AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski), Magdalena Skorek (CCC Polkowice), Magdalena Ziętara (Good Angles Koszyce - Słowacja)

Skrzydłowe: Martyna Koc (CCC Polkowice), Magdalena Leciejewska (CCC Polkowice), Paulina Misiek (CCC Polkowice), Aleksandra Pawlak (Widzew Łódź), Agnieszka Szott-Hejmej (Wisła Can-Pack Kraków), Joanna Walich (Conquero - Hiszpania),

Środkowa: Agnieszka Majewska (CCC Polkowice)

 

aw

udostępnij