Druga wygrana Polek w Memoriale

Dobrą formę w I Międzynarodowym Młodzieżowym Memoriale Małgorzaty Dydek utrzymuje reprezentacja Polski do lat 16. Tym razem nasze reprezentantki pokonały po zaciętym spotkaniu Szwecję 69:63.

Prowadzona przez Janusza Wierzbickiego, Piotra Kulpekszę i Konrada Budkę reprezentacja w połowie lipca powalczy o powrót do dywizji A. Memoriały w Wołominie to doskonała okazja na przygotowanie kadry do najważniejszej imprezy sezonu, zwłaszcza że pozostałe drużyny grają w elicie.

Zobacz statystyki z meczu Polska - Szwecja 69:63 (11:14, 24:14, 20:11, 23:15)

Szwedki przez cały mecz grały niezwykle twardo w obronie, nie pozwalając Polkom na łatwe punkty z żadnego fragmentu boiska. Momentami ich przewaga wynosiła siedem punktów, ale na więcej nie pozwalały mocno skoncentrowane kadrowiczki. Znów na słowa uznania zasłużyła Karolina Poboży, autorka 20 punktów i 13 zbiórek.

Każda zawodniczka z dwunastoosobowej kadry meczowej pojawiła się tego dnia na boisku. Jedynie Poboży przebywała na nim dłużej jak 25 minut.

Gościem honorowym drugiego dnia turnieju był Maciej Lampe. Reprezentant Polski obejrzał mecz naszych dziewczyn, a później porozmawiał z nimi i znalazł czas na kilka wspólnych zdjęć.

W niedzielę zakończenie memoriału. O 16 Szwecja zmierzy się z Anglią, zaś o 18:30 Polska podejmie Czechy. Po zakończeniu meczu kadry zaplanowano oficjalne zakończenie I Memoriału Małgorzaty Dydek.