Play-off w 1LK: Wilczyce w ekstraklasie!

Koszykarki Wilków Morskich Szczecin jako pierwsze awansowały do kobiecej ekstraklasy. W drugim spotkaniu półfinału pierwszej ligi szczecinianki pokonały w Poznaniu INEĘ AZS.

Zespół Krzystofa Koziorowicza wygrał trzy wcześniejsze starcia z INEĄ i z tego powodu był faworytem drugiego meczu półfinałowego. Pierwsze starcie w fazie play-off szczecinianki wygrały jednak nieznacznie, co wyraźnie zmotywowało je do walki zwłaszcza po przerwie.

„Wilczyce” w trzeciej kwarcie pozwoliły rzucić miejscowym zaledwie 6 punktów, same zdobywając aż o 19 więcej! Tę przewagę przyjezdne utrzymały już do końca, wykazując się dużą skutecznością zwłaszcza z linii rzutów wolnych. Koszykarki Wilków Morskich trafiły bowiem 16 z 16 rzutów.

• 1 Liga Kobiet
  • 13.04.2013 18:15

INEA AZS Poznań

48 : 71

KING WILKI MORSKIE Szczecin

Stan rywalizacji – 2:0 dla Wilków Morskich.

MKS PWSZ Konin - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski stan rywalizacji 1:1. Decydujące spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 17 w Koninie.