U15: Brązowy medal dla Polaków

Reprezentacja Polski do lat 15 na zakończenie turnieju "Copenhagen Invitational" rozgromiła kadrę Berlina 92:50 i tym samym biało-czerwoni wrócili do kraju z brązowymi medalami.

Wyciągając wnioski z dwóch poprzednich porażek trener Dawid Mazur przed meczem o 3. miejsce w turnieju Copenhagen Invinational postanowił zmodyfikować nieco pierwszopiątkowe ustawienie. W miejsce Michała Kierlewicza od pierwszych minut grał Maciej Bender, a wraz z nim Michał Kolenda, Szymon Walczak, Marcel Ponitka oraz Wiktor Sewioł.

Od samego początku pojedynek z Berlinem był bardzo fizyczny i wymagający dla obu drużyn. Biało-czerwoni mieli spore problemy z trafieniem z gry, jednak tym razem nie mylili się z linii rzutów wolnych. W efekcie po pierwszej kwarcie na tablicy widniał remis po 16. Druga odsłona należała już jednak do Niemców, którzy nie tylko zawęzili defensywę, ale także znacząco przyspieszyli w ataku. Efekt? W 17. minucie kadra Berlina wyszła na najwyższe prowadzenie w tym meczu (23:28).

Tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę Polaków znów na prowadzenie rzutem z dystansu wyprowadził Marcel Ponitka. Jak się później okazało, kluczowa dla dalszych losów meczu okazała się trzecie kwarta. Biało-czerwoni tę część meczu otworzyli niesamowitą serią 23:7. Na zmianę punktowali Michał Kapa i Karol Majchrzak, a cały zespół imponował agresywnością i determinacją na bronionej połówce.

Załamani Niemcy nie byli już w stanie się podnieść, zwłaszcza że przedwcześnie za przekroczenie limitu przewinień osobistych boisko opuścić musiał ich ldier - Marvin Omuvwie. Z kolei rozpędzeni Polacy złapali znakomity rytm i bez większych problemów zdobywali kolejne punkty. Drużyna trenera Mazura w drugiej połowie zdobyła aż 60 punktów i ostatecznie wygrała 92:50.

Tym samym Polacy w znakomitym stylu wywalczyli brązowe medale. Do najlepiej piątki graczy Copenhagen Invitational w kategorii do lat 15 wybrany został Michał Kapa z WKK Wrocław, zaś ze średnią 16.2 punktu na mecz najlepszym strzelcem wśród biało-czerwonych był Marcel Ponitki z Kasprowiczanki Ostrów Wielkopolski.

Polska - Berlin 92:50

Polska: Marcel Ponitka 18, Karol Majchrzak 13, Michał Kapa 13, Michał Kolenda 13, Mateusz Moczulski 8, Szymon Walczak 7, Michał Kierlewicz 6, Wiktor Sewioł 5, Mateusz Strzelec 4, Jan Chruściel 3, Maciej Bender 2