Polska wygrywa ze Szwecją w Sopocie

Reprezentacja Polski Kobiet pokonała Szwecję 57:41 w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Hali 100-lecia Sopotu. Najlepszą zawodniczką kadry była Katarzyna Krężel, która rzuciła 10 punktów.
news Zdjęcia | fot. Kuba Skowron

Polki rozpoczęły spotkanie od bardzo mocnej defensywy. Po trzech minutach prowadziły 5:0, ale to absolutnie nie dawało im żadnej przewagi w tym meczu. Szwedki wykorzystały niemoc biało-czerwonych w ataku i nie tylko odrobiły straty, ale Hamilton Carter swoim trafieniem dała prowadzenie 10:7. Druga kwarta była zupełnie inna w wykonaniu naszej kadry. Od samego początku drużyna prowadzona przez trenera Jacka Winnickiego grała świetnie w ataku. W pewnym momencie gospodynie zaliczyły serię 12:0 i dzięki rzutom wolnym Marty Jujki wygrywały 19:12. Najwyższe, dziesięciopunktowe, prowadzenie dała reprezentacji Paulina Pawlak. Pierwsza połowa to popis Katarzyny Krężel, która miała już na koncie 10 punktów.

W trzeciej kwarcie Polska dalej budowała przewagę. Biało-czerwone zaliczyły m.in. serię 8:0 i po trójce Pauliny Pawlak wygrywały już szesnastoma punktami. Rywalki nie potrafiły poradzić sobie z niezłą obroną naszej reprezentacji. Szwedki próbowały wielu rzutów z dystansu, ale brakowało im przede wszystkim skuteczności. W ostatniej części meczu zespół trenera Winnickiego kontrolował wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Polki wygrały aż 57:41.

Jutro Reprezentacja Polski Kobiet rozegra drugi mecz towarzyski ze Szwecją, tym razem zamknięty dla publiczności.

Polska – Szwecja 57:41 (7:10, 21:8, 16:13, 13:10)

Polska: Krężel 10, Pawlak 7, Jujka 7, Skorek 6, Koc 6, Kaczmarczyk 5, Szczepanik 4, Misiuk 4, Morawiec 4, Owczarzak 2, Skobel 2, Idczak 0, Ziętara 0

Szwecja: E. Eldebrink 9, F. Eldebrink 8, Barthold 6, Halvarsson 6, Hamilton Carter 4, Aili 3, Drammeh 3, Key 2, Aasa 0, Andersson 0, Stalvant 0, Loyd 0