Play-out w 1LK: Konsekwentny MON-POL, szalone GTK

Jedna wygrana dzieli Gold Wings Brokers GTK Gdynia i MON-POL Płock od utrzymania się w pierwszej lidze kobiet. Oba zespoły wygrały swoje niedzielne mecze i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzą 2:0.

Ambitnie walczące koszykarki z Kobylnicy mocno postraszyły jednak trójmiejską ekipę. Za sprawą niezwykle udanej trzeciej kwarty (22:4) grające w szóstkę zawodniczki Eko Energy Hit na sześć i pół minuty przed końcem prowadziły różnicą jedenastu punktów, ale tej przewagi nie zdołały utrzymać do końca.

Duże problemy z utrzymaniem się na centralnym szczeblu rozgrywek będzie miał Baton Basket 25, który nie może znaleźć sposobu na zatrzymanie MON-POL-u Płock.  Grającej konsekwentnie  mazowieckiej drużynie najwięcej punktów rzuciła Iwona Szarzyńska – 26, ale na równie duże słowa uznania zasłużyła Karolina Sikorska (12 pkt i 12 zbiórek)