Zabrakło niewiele. Wisła słabsza od UMMC

Pomimo znakomitej końcówki i pogoni w wykonaniu Wiślaczek, nie udało się Wiśle Can-Pack Kraków pokonać UMMC Jekaterynburg. Zespół Białej Gwiazdy poniósł dziś drugą porażkę w Final-Eight, ulegając drużynie UMMC 59:67. Najwięcej punktów dla Wisły Can-Pack zdobyła Nicole Powell 23.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Candace Parker, za moment znów punkty pojawiły się przy nazwie drużyny rosyjskiej, a zdobyła je Sue Bird. W kolejnej akcji meczowej faulowana została przez Candace Parker zawodniczka Białej Gwiazdy Nicole Powell, która wykorzystała dwa przyznane rzuty wolne i tym samym zdobyła pierwsze punkty w meczu dla Wisły Can-Pack. W piątej minucie pierwszej kwarty po punktach Olgi Arteshiny UMMC Jekaterynburg prowadził 12:6. Przy prowadzeniu zespołu rosyjskiego 18:10 o czas poprosił trener Wisły Can-Pack Jose Hernandez. Po tej krótkiej przerwie punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła jej kapitan - Ewelina Kobryn. Ostatecznie pierwsza kwarta spotkania zakończyła się wygraną UMMC 21:16.

Tablicę wyników w drugiej kwarcie uruchomiła Svetlana Abrosimova, ale za moment celnie odpowiedziały Ewelina Kobryn (2 pkt) i Nicole Powell (3 pkt) - dzięki temu Wisła Can-Pack przegrywała już tylko różnicą dwóch punktów 23:21. W czwartej minucie tej części gry po punktach Eweliny Kobryn było 27:25 dla UMMC. Natomiast w 6 minucie po trzech punktach zdobytych przez Nicole Powell Wisła Can-Pack Kraków objęła prowadzenie 28:27. Pół minuty później Deanna Nolan odzyskała prowadzenie dla zespołu UMMC. Ostecznie druga kwarta zakończyła się remisem 14:14.

Przy wyniku 35:30 rozpoczęła się trzecia kwarta spotkania. Jako pierwsze w tej części meczu punkty zdobył zawodniczki UMMC, jako pierwsza Arteshina, a następnie Linkeviciene. Dopiero w drugiej minucie tej części spotkania pierwsze punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Nicole Powell (3 pkt) i wynik brzmiał 39:33 dla UMMC. Kolejne punkty w meczu zostały zdobyte przez Anke DeMondt i Wisła Can-Pack znów była blisko z wynikiem przegrywając co prawda 39:35. W piątej minucie trzeciej kwarcie zespół z Rosji prowadził 42:37, a minutę później po punktach Erin Phillips było już tylko 42:39 dla UMMC. Ostatecznie trzecią kwartę wygrała drużyna UMMC zaledwie jednym punktem 16:15.

Przy wyniku 51:45 dla ekipy z Jekaterynburga rozpoczęła się ostatnia kwarta spotkania. W ostatniej kwarcie dwukrotnie jako pierwsza punkty zdobyła Deanna Nolan podwyższając wynik na 56:45 dla UMMC. Wiślaczki rozpoczęły pogoń i na dwie minuty przed upływem czasu gry po punktach zdobytych przez Ewelinę Kobryn UMMC Jekaterynburg prowadził 58:55. Na 1 minutę i 30 sekund przez zakończniem po rzutach wolnych wykonywanych przez Nicole Powell Wisła Can-Pack miała tylko jeden punkt straty przegrywając 57:58. Na 55 sekund przed zakończeniem po punktach zdobytych przez Nicole Powell wynik brzmiał 60:59 dla UMMC. Jednak nerwową końcówkę lepiej zagrały zawodniczki z Jekaterynburga, a ostatnie punkty w meczu zdobyła Sue Bird (3 pkt) ustalając wynik spotkania na 67:59 dla UMMC Jekaterynburg.

UMMC Jekaterynburg - Wisła Can-Pack Kraków 67:59 (21:16, 14:14, 16:15, 16:14)
UMMC: Nolan 19, Parker 12, Arteshina 9, Bird 8, Leuchanka 7, Linkeviciene 4, Gruda 4, Stepanova 2, Abrosimova 2.
Wisła Can-Pack: Powell 23, Kobryn 16, De Mondt 11, Phillips 3, Ujhelyi 2, Bjelica 2, Dabović 2