U16 kobiet: Druga wygrana Polek

Dobrą passę kontynuuje reprezentacja Polski do lat 16 podczas mistrzostw Europy dywizji B. Biało-czerwone w swoim drugim meczu turnieju pokonały rówieśniczki z Izraela 58:42. W poniedziałek Polki zagrają ze Słowenią, wygrana zapewni im pierwsze miejsce w grupie D.

Do dywizji A awansują trzy najlepsze zespoły turnieju w Portugalii.

- Mecz z Izraelem zaczął się dla nas bardzo niekorzystnie, bo po 5 minutach pierwszej kwarty przegrywaliśmy 0:11. Po przerwie na żądanie dla trenera Gordona, sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie. To Polki co raz lepiej broniły i skutecznie kończyły akcje podkoszowe. Druga kwarta to nadal doskonała obrona w wykonaniu naszych dziewczyn i jeszcze skuteczniejsza gra w ataku. Trzecia kwarta to kosz za kosz. Decydująca okazała się czwarta część meczu wygrana przez nasz zespół 26:10. To spotkanie pokazało, że mamy silny zespół i pomimo początkowego niepowodzenia dziewczyny nie załamały rąk i walczyły do końca. Brawa za walkę i oby równie dobre humory dopisywały nam po meczu ze Słowenią - mówi drugi trener reprezentacji, Bartosz Słomiński.

Polska - Izrael 58:42 (7:14, 19:9, 6:9, 26:10)

Punkty dla Polski: Weronika Nowakowska 22, Martyna Kotula 9, Marta Wdowiuk 9, Klaudia Budkiewicz 8, Karolina Stawińska 6, Aleksandra Parzeńska 2, Alicja Szloser 2, Julia Niemojewska 0, Paulina Kossowska 0, Klaudia Niedźwiedzka 0, Kinga Piędel 0.

udostępnij