Wisła Can-Pack zagra o 7. miejsce

W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Final Eight Euroligi koszykarki Wisły Can-Pack Kraków przegrały z Ros Casares Walencja 61:90. Biała Gwiazda w niedzielę o godzinie 12 zagra o 7. pozycję. Rywalkami wiślaczek będzie najsłabszy zespół grupy A.

W trzecim swoim meczu w Turnieju Finałowym Euroligi Kobiet w Stambule Wisła Can-Pack Kraków doznała trzeciej porażki, przegrywając z liderem grupy B - Ros Casares Walencja 61:90. Najwięcej punktów w meczu dla zespołu Białej Gwiazdy zdobyły Anke DeMondt i Nicole Powell po 12. W niedzielę 1 kwietnia 2012 r. o godz. 13.00 Wiślaczki zagrają o 7 miejsce w Turnieju. Przeciwniczkami będą Beretta Famila Schio lub Galatasaray Medical Park Stambuł. Przeciwnika poznamy dziś wieczorem.

W swoimi trzecim spotkaniu w Turnieju Finałowym Euroligi Kobiet wiślaczki zmierzyły się z jednym z faworytów, hiszpańską drużyną Ros Casares. Zespół z Walencji naszpikowany jest gwiazdami, wspomnijmy chcociażby Ann Wauters, Lauren Jackson czy Sancho Lyttle.

W meczu z Wisła Can-Pack Kraków wspomniana Australijka - Lauren Jackson szybko zdobyła 5 punktów, trenerzy Ros Casares dali jej chwilę wytchnienia przed meczem finałowym. Jednak pozostałe zawodniczki Ros Casares doskonale, tak jak w poprzednich spotkaniach radziły sobie na boisku. Z każdą chwilą rosła przewaga ekipy z Hiszpanii. Pierwsza kwarta zakokończyła się wysoką wygraną Ros Casares 27:14. Druga kwarta zakończyła się także wysokim zwycięstwem Ros Casares 24:10.

Po pierwszej połowie Ros Casares prowadził z Wisłą Can-Pack 51:24. W dalszych dwóch kwartach Wiślaczki nawiązały wyrównaną walkę. Trzecia kwarta zakończyła się dwupunktową wygraną Ros Casares 18:16. Ostatnia odsłona na remis 21:21.

Ros Casares zmierzy się w wielkim finale, Wisła Can-Pack zagra w niedzielę o 7 miejsce.

Ros Casares Walencja - Wisła Can-Pack Kraków 90:61 (27:14, 24:10, 18:16, 21:21)
Wisła Can-Pack: De Mondt 12, Powell 12, Bjelica 10, Leciejewska 6, Dabovic 5, Ujhelyi 4, Phillips 4, Kobryn 3, Krężel 3, Pawlak 2.
Ros Casares: Yacoubou 20, Murphy 18, Moore 12, Lyttle 11, Wauters 10, Honti 5, Jackson 5, Foraste 4, Palau 3, Dominguez 2.