Polski Cukier SIDEN powrócił na pierwsze miejsce

Świąteczną formę, zwłaszcza w drugiej i trzeciej kwarcie, na tle dobrze dysponowanych graczy Sokoła Łańcut zaprezentowali koszykarze King Wilków Morskich, którzy w wyjazdowym spotkaniu gładko ulegli podkarpackiej ekipie 100:72. Duże problemy z wywalczeniem kompletu punktów miał Polski Cukier SIDEn Toruń, ogrywając w derbach kujawsko-pomorskiego Astorię Bydgoszcz. Dzięki wygranej torunianie są na pierwszym miejscu w tabeli.

Sokół trzecią kwartę wygrał aż 30:13, we wcześniejszych 10 minutach triumfując 28:12. 9 asyst w drużynie gospodarzy zanotował Michał Baran. Na uwagę zasługuje 20 punktów Kacpra Młynarskiego.

Jeszcze bez zakontraktowanego w przerwie świątecznej Marko Djuricia na boisku Polski Cukier SIDEn wygrał w Bydgoszczy z Astorią, choć na pięć minut przed końcem to gospodarze znajdowali się na prowadzeniu.

Bez Łukasza Kwiatkowskiego, który za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z klubem MCKiS Termo-Rex przegrał w Poznaniu z AZS Politechniką Big Plus, ale miejscowym nie udało się wypracować korzystnego wyniku dwumeczu, co może mieć duże znaczenie przed fazą play-off.  Pierwsze spotkanie MCKiS wygrał różnicą czternastu punktów.

• 04.01.2014 17:30