WKK ProBiotics wygrywa z MOSiR-em

Czarnym koniem rozgrywek pierwszej ligi są w tym sezonie koszykarze WKK ProBiotics Wrocław, którzy wygrali już 11 spotkanie w sezonie. Tym razem zespół Pawła Turkiewicza pokonał wicelidera MOSiR PBS Bank KHS Krosno. Punktów w Stargardzie Szczecińskim nie stracił Polski Cukier SIDEn, który utrzymał pierwsze miejsce w tabeli.

35 rzutów wolnych wykonywali w Ostrowie Wielkopolskim koszykarze Intermarche Bricomarche BM SlamStali, trafili 26 z nich co w dużej mierze przyczyniło się do zwycięstwa nad AZS Politechniką Big-Plus Poznań. Dobrą zmianę z ławki dał Tomasz Prostak (21 punktów i 5 zbiórek). To drugie zwycięstwo Stali pod wodzą Mikołaja Czai.

Konsekwentna gra bliżej kosza przyniosła zwycięstwo Polskiemu Curkowi SIDEn w Stargardzie Szczecińskim. Goście dodatkowo zdominowali pole trzech sekund, wygrywając walkę o zbiórki, a w sukcesie nie przeszkodziła im większa liczba strat. Michał Jankowski w swoim debiucie nie zdobył punktu (13 minut na boisku), podobnie jak inny zimowy nabytek torunian Marko Djurić. Miejsce w pierwszej piątce dobrze wykorzystał Aleksander Perka, który z dorobkiem 17 punktów był najskuteczniejszym graczem meczu.

Trenerzy oraz zawodnicy MOSiR PBS Bank KHS Krosno nie znaleźli sposobu na zatrzymanie Bartosza Diduszko, a ten wspólnie z kolegami niespodziewanie ograł aktualnego wicelidera. O sukcesie WKK ProBiotics przesądziła czwarta, wygrana 22:7, kwarta meczu. Co ciekawe zwykle skuteczniejszy Łukasz Diduszko zakończył mecz bez punktu (0/2 z gry i 4 przechwyty).

AZS Politechnika Poznań

King Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno (niedzsiela, godzina 17:00)
MKS Znicz Basket Pruszków - MKS Wikana Start S.A. Lublin (niedziela, godzina 17:00)
MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno - Astoria Bydgoszcz (niedziela, godzina 18:00)
MKS Dąbrowa Górnicza - PTG Sokół Łańcut (niedziela, godzina 18:00)