Polski Cukier o krok od wygrania rundy zasadniczej

Niesamowita pogoń w ostatnich trzech minutach regulaminowego czasu gry mocno przybliżyła Polski Cukier SIDEn Toruń do zajęcia pierwszego miejsca w pierwszej lidze przed fazą play-off. Prowadzący w tabeli torunianie pokonali drużynę Intermarche Bricomarche BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 69:68. Porażka mocno pokrzyżowała gościom walkę o najlepszą ósemkę rozgrywek.

Jeszcze na nieco ponad 2,5 minuty przed końcem po rzucie Tomasza Ochońko ostrowianie prowadzili 68:58, lecz od tego momentu punkty zdobywali już tylko gospodarze. Najpierw dwie kolejne skuteczne akcje wykonał Tomasz Ochońko, później trójkę trafił Aleksander Perka, a na koniec skutecznym rzutem z dystansu w przedostatniej akcji meczu popisał się Tomasz Stępień. Rzut Łukasza Olejnika nie odmienił już losów rywalizacji.

MKS Znicz Basket Pruszków

King Wilki Morskie Szczecin - WKK ProBiotics Wrocław (niedziela, godzina 17:00)
KS Spójnia Stargard Szczeciński - MKS Dąbrowa Górnicza (niedziela, godzina 17:00)
MOSiR PBS Bank KHS Krosno - PTG Sokół Łańcut (niedziela, godzina 18:00)
Astoria Bydgoszcz - AZS Politechnika Big Plus Poznań (niedziela, godzina 18:00)