Kadra U20 mężczyzn: Polacy zagrają o miejsca 9 - 12

Na zakończenie drugiej fazy mistrzostw Europy reprezentacja Polski U20 mężczyzn przegrała z Chorwacją 56:75 i czekają ją rywalizacja o miejsca 9 - 12. Pierwszym rywalem będzie Słowenia.

W drugim etapie zmagań biało-czerwoni nie wygrali meczu, dlatego zakończyli tę fazę turnieju na 6. miejscu w grupie F.

Ostatnie spotkanie grupowe nasza reprezentacja rozpoczęła źle, już po pierwszej kwarcie przegrywając różnicą dziesięciu punktów. Obraz gry nie uległ zmianie w kolejnych minutach, dlatego po trzech kwartach Chorwacja prowadziła już 58:37 i utrzymała tę przewagę do końca.

Polska - Chorwacja 56:75 (12:22, 9:11, 16:25, 19:17)

Punkty dla Polski: Polska: Witliński 15(1), Radwański 7(1), Struski 6, Jeszke 6, Borowski 6, Garbacz 5(1), Grzeliński 4, Schenk 3, Morawiec 3(1), Zegzuła 0, Szymkiewicz 0.