II liga, gr. A: Legia Warszawa w pierwszej lidze

Drugi zespół z Mazowsza awansował w sezonie 2013/2014 do pierwszej ligi mężczyzn. Po SKK Siedlce miejsce na zapleczu Tauron Basket Ligi wywalczyli koszykarze stołecznej Legii. W decydującym trzecim meczu finału zespół Piotra Bakuna pokonał KSK Noteć Inowrocław. Humory w warszawskim zespole popsuła jednak poważna kontuzji kolana Pawła Podobasa.

Pierwsza kwarta z obu stron była bardzo nerwowa. Lepiej mecz rozpoczęli co prawda koszykarze Legii, ale od wyniku 12:11 przez sześć minut nie potrafili trafić do kosza. Grali jednak ofiarnie w obronie, dzięki czemu nie pozwolili rywalom odskoczyć na dużą rożnicę punktową.

Niemoc stołecznego zespołu przerwali Arkadiusz Kobus i Andrzej Paszkiewicz, którzy w drugiej kwarcie rzucili odpowiednio 8 i 7 punktów dla swojego zespołu. Oprócz nich w tej części meczu w drużynie gospodarzy trafił tylko Damian Zapert.

Noteć do przerwy trafiła tylko co czwarty rzut z gry, prezentowała też słabą skuteczność z linii rzutów wolnych. Gdy gospodarze w połowie trzeciej kwarty prowadzili już nawet 45:26 przyjezdni mieli szansę radykalnie zmiejszyć różnicę punktową, lecz z dwunastu wolnych wykorzystali tylko 6. Mimo to doprowadzili do wyniku 45:34. Na więcej nie pozwolili już gospodarze.

22 punkty dla Legii rzucił Arkadiusz Kobus, który dodatkowo miał 11 zbiórek i 7 strat. Najskuteczniejszym graczem Notecki został Bartosz Pochocki (19 pkt).