Polfarmex w finale, na drugi zespół jeszcze poczekamy

Historyczny awans Polfarmeksu Kutno do finału pierwszej ligi stał się faktem. Zespół Jarosława Krysiewicza w czwartym, jak się okazało ostatnim, spotkaniu półfinałowym pokonał po dogrywce MOSiR PBS Bank KHS Krosno. W drugiej parze jest remis 2-2 po tym, jak w niedzielnym spotkaniu wyraźnie lepsi od rywali okazali się zawodnicy Wikany Startu Lublin. W sezonie 2013/2014 z rozgrywkami pierwszej ligi pożegnał się MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno.
news Zdjęcia | probasket.net.pl, Marcin Nadolski

Świętowanie awansu do finału kutnianie rozpoczęli przedwcześnie, gdyż ostatnią kwartę przegrali aż 11:24, dlatego o wyniku meczu decydowała dogrywka. W niej prowadzili nawet 72:68 na dwie minuty przed końcem, ale wówczas za trzy trafił Krzysztof Jakóbczyk, a kolejne punkty dołożyli Norbert Kulon i Hubert Pabian.

22 punkty dla Polfarmeksu rzucił Mateusz Bartosz, który dodatkowo miał 9 zbiórek. 19 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst zanotował Krzysztof Jakóbczyk.

Sobotnie spotkanie z WKK ProBiotics koszykarze Wikany Startu rozpoczęli od wyniku 2:15 i później nie byli w stanie już wyjść na prowadzenie. W czwartym spotkaniu tej pary od początku narzucili jednak rywalom swój styl gry, prezentując znacznie lepszą skuteczność z gry, zwłaszcza w polu trzech sekund. 18 punktów, 13 zbiórek, 3 bloki i 2 asysty miał Patryk Pełka.

Półfinały (do trzech wygranych)

• 04.05.2014 17:30

Polfarmex Kutno

77 : 72

MOSiR PBS Bank KHS Krosno

Stan rywalizacji – 3:1 dla Polfarmeksu. Drużyna z Kutna (3. po rundzie zasadniczej) awansowała do finału.

• 04.05.2014 18:00

MKS Wikana Start S.A. Lublin

88 : 60

WKK ProBiotics Wrocław

Stan rywalizacji – 2:2. Decydujące spotkanie odbędzie się w środę we Wrocławiu.

O utrzymanie (do trzech wygranych)

• 04.05.2014 20:00

MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno

50 : 63

MKS Znicz Basket Pruszków

Stan rywalizacji - 3:1 dla Znicza Basket Pruszków, który utrzymał się w pierwszej lidze. Z rozgrywkami pożegnał się MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno