Polska ogrywa Holandię w zamkniętym sparingu

Reprezentacja Polski Kobiet wygrała z Holandią 75:50 w zamkniętym sparingu rozegranym we Władysławowie. Najlepszą zawodniczką kadry była Justyna Żurowska, która zdobyła 21 punktów i pięć zbiórek.
news Zdjęcia | fot. Kuba Skowron

Holenderki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 4:0, ale jeszcze w połowie pierwszej kwarty przewagę zdobyły biało-czerwone (12:11 dzięki akcji Katarzyny Krężel). Od tego momentu to Polki dyktowały warunki w tym meczu. Po rzutach wolnych Justyny Żurowskiej wygrywały nawet 22:13. Przewaga reprezentacji w drugiej kwarcie sięgała nawet 13 punktów, gdy skutecznie kontratak wykończyła Magdalena Ziętara.

Niewiele zmieniało się w kolejnej części spotkania. Zawodniczki trenera Jacka Winnickiego nadal dominowały i nie pozwalały rywalkom na zmniejszenie strat. Popisywała była szczególnie ostatnia kwarta w wykonaniu naszej kadry. Polki wygrały ją aż 23:11, prowadząc w pewnym momencie nawet 27 punktami.

Reprezentacja Polski była przede wszystkim bardziej skuteczna w rzutach bliżej kosza, zanotowała więcej asyst (12:9), a ponadto zanotowała aż 12 przechwytów i cztery bloki.

Drugie spotkanie między tymi zespołami zostanie rozegrane w środę o godz. 12.00.

Polska – Holandia 75:50 (22:16, 11:7, 19:16, 23:11)

Polska: Żurowska 21, Krężel 12, Ziętara 9, Skobel 8, Skorek 6, Koc 6, Szczepanik 4, Owczarzak 3, Pawlak 2, Morawiec 2, Jujka 2, Idczak 0

Holandia: Ligthart 16, De Klein 9, Van Den Adel 9, L. Bettonvil 5, Kuijt 4, Fokke 3, Slim 3, Beld 1, J. Bettonvil 0, Klein 0, Boesaart 0, Ndbiba 0