Polki ponownie lepsze od Holenderek

Reprezentacja Polski Kobiet wygrała z Holandią 72:42 w drugim zamkniętym spotkaniu towarzyskim we Władysławowie. Tym razem w ekipie trenera Jacka Winnickiego wyróżniała się Magdalena Ziętara z 13 punktami.
news Zdjęcia | fot. Kuba Skowron

Tylko pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana. Holenderki prowadziły nawet czterema punktami, ale Paulina Pawlak i Justyna Żurowska doprowadziły do remisu. Od drugiej części meczu zdecydowanie lepsze były biało-czerwone. W ciągu 10 minut rywalki zdołały zdobyć zaledwie pięć punktów! Po trafieniu Magdaleny Skorek Polki miały przewagę 13 punktów.

Również w kolejnych kwartach nasza kadra prezentowała dużo bardziej skuteczną koszykówkę. Dzięki dwóm celnym rzutom z dystansu Magdaleny Ziętary reprezentacja prowadziła nawet 53:29. Ostatnia część meczu była tylko formalnością i dzięki temu trener Jacek Winnicki mógł przetestować aż 13 zawodniczek. Biało-czerwone wygrały ostatecznie aż 72:42.

W środę Polska wygrała z Holandią 75:50.

Już 31 maja w Hali 100-lecia Sopotu Reprezentacja Polski podejmie Szwecję. Można już kupować bilety na to spotkanie.

Polska – Holandia 72:42 (15:15, 18:5, 20:10, 19:12)

Polska: Ziętara 13, Jujka 12, Żurowska 10, Pawlak 10, Idczak 9, Szczepanik 6, Koc 3, Krężel 3, Skorek 2, Owczarzak 2, Kaczmarzyk 2, Skobel 0, Morawiec 0

Holandia: L. Bettonvil 14, De Klein 10, Klein 4, Ligthart 4, Slim 4, Beld 2, J. Bettonvil 2, Van Den Adel 2, Kuijt 0, Fokke 0, Boesaart 0, Ndbiba 0, De Jonge 0