MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski mistrzem Polski młodziczek 2014

Przez cały finałowy turniej koszykarki MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski prezentowały najlepszą formę i to one zdobyły mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. W finale młode podopieczne Mariusza Świerka pokonały MOS Ślęza Elektrotim Wrocław. Bardzo dobre zawody rozegrała rozgrywająca Sokołowa Anna Makurat. Brąz dla MUKS Widzewa Łódź.

Zespół z Sokołowa Podlaskiego podczas turnieju w Ujeździe wygrał wszystkie spotkania, w każdym osiągając przewagę na poziomie przynajmniej 24 punktów.

W finale MKK Sokołów S.A. wygrał każdą z czterech kwart, a bardzo dobre zawody rozegrała Anna Makurat. 14-letnia zawodniczka rzuciła 22 punkty (7/19 z gry) a do tego miała 4 zbiórki, 2 asysty, 1 bloki i 1 przechwyt. Drużyna Mariusza Świerka zanotowała znacznie mniej strat niż rywalki, trafiała też z dystansu.