Polki wygrywają w Słowenii

Reprezentacja Polski Kobiet wygrała w Kranjskiej Gorze ze Słowenią 68:59 w swoim drugim meczu kwalifikacyjnym do przyszłorocznego EuroBasketu. Justyna Żurowska zdobyła najwięcej punktów dla kadry - 14. Ewelina Kobryn dołożyła do tego 12 punktów i osiem zbiórek.
news Zdjęcia | fot. Kuba Skowron

Polki doskonale rozpoczęły to spotkanie i po trójce Magdaleny Skorek prowadziły 10:4. Już w pierwszej kwarcie na parkiecie pojawiła się Ewelina Kobryn. M.in. dzięki jej akcjom biało-czerwone powiększyły przewagę do ośmiu punktów. To jeszcze nie był koniec dobrej gry zespołu gości. Dzięki trafieniom Magdaleny Ziętary i Martyny Koc reprezentacja wygrywała nawet 27:13. W drugiej części meczu gospodynie zaczęły odrabiać straty. Co prawda na początku kadra prowadziła aż 32:15 po rzucie Ziętary, ale później głos należał do Słowenek. Kluczowymi zawodniczkami tej drużyny były Nika Barić i Teja Oblak. Po rzutach wolnych tej pierwszej Polki po pierwszej połowie miały przewagę już tylko sześciu punktów.

W trzeciej kwarcie Słowenki potrafiły zbliżyć się nawet na trzy punkty dzięki trójce Teji Oblak. Polki opanowywały sytuację dzięki trafieniom Justyny Żurowskiej i Katarzyny Krężel. Po jednym z trafień tej drugiej biało-czerwone ponownie miały przewagę ośmiu punktów. Ostatnią część meczu znowu od mocnego uderzenia rozpoczęła Oblak. Jej dwie akcje pozwoliły gospodyniom zniwelować straty do dwóch punktów. Słowenki nie potrafiły jednak doprowadzić do remisu. Później znowu trafiała Żurowska, a celną trójką popisała się Ziętara. Reprezentacja wygrywała wtedy 59:52, opanowała sytuację na parkiecie i nie pozwoliła rywalkom na kolejny zryw. Ostatecznie zespół prowadzony przez trenera Jacka Winnickiego wygrał 68:59.

Kolejne spotkanie kwalifikacyjne Reprezentacja Polski rozegra w niedzielę 15 czerwca ze Słowacją. Początek meczu w hali OPO Cetniewo o godz. 17.00. Wstęp wolny. Transmisja w Sportklubie.

Słowenia – Polska 59:68 (15:28, 15:8, 14:14, 15:18)

Słowenia: Barić 19, Oblak 15, Komplet 8, Lisec 4, Jakovina 4, Pirsic 4, Zdolsek 3, Boada 2, Abramovic 0, Erkic 0

Polska: Żurowska 14, Kobryn 12, Krężel 11, Ziętara 9, Skorek 7, Jujka 7, Koc 4, Idczak 2, Pawlak 2, Skobel 0