TKM Włocławek mistrzem Polski młodzików 2014

Mamy ostatniego młodzieżowego mistrza Polski w sezonie 2013/2014. Najlepsi w kategorii do lat 14 mężczyzn okazali się koszykarze TKM Włocławek, którzy dzięki dobrej postawie w środkowych fragmentach meczu pokonali UKS Siódemka Trefl Sopot. Rewelacyjne spotkanie w finale rozegrał 14-letni Andrzej Pluta.
news Zdjęcia | PMEDIA / Kazimierz Kobiak

Brąz w tej kategorii wiekowej wywalczyła MKK Pyra Poznań.

MVP Turnieju

Andrzej Pluta (TKM Włocławek)

Pierwsza piątka

Przemysław Zygmunciak  (TKM Włoclawek)
Filip Drozdowski (TKM Włoclawek)
Patryk Koper (Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola)
Sebastian Walda (UKS 7 Trefl Sopot)
Mikołąj Walczak (Pyra Poznań)

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

TKM i UKS Siódemka Trefl przed niedzielnym finałem grały ze sobą w czwartek, jeszcze podczas zmagań grupowych. Lepsi o trzy punkty okazali się wówczas podopieczni Wojciecha Boblewskiego.

Także w decydującym meczu o złoto włocławianie po końcowej syrenie mogli się cieszyć z wygranej i ponownie spora w tym zasługa Andrzeja Pluty. 14-letni koszykarz w rozgrywkach młodzików w każdym spotkaniu rzucał przynajmniej 20 punktów i, co ciekawe, najmniej uzyskał właśnie podczas starcia z Siódemką Trefl. Tę statystykę wyraźnie poprawił w finale, w którym zanotował na swoim koncie 39 punktów, 7 zbiórek oraz 2 przechwyty.

Sopocianie w połowie drugiej kwarty prowadzili 31:23, ale wtedy w ich grze coś się zacięło. Jeszcze przed zmianą stron TKM wyszedł na prowadzenie, które po przerwie powiększył do dwunastu punktów. W ostatniej części spotkania gospodarze turnieju finałowego jeszcze walczyli, ale nie byli w stanie odwrócić losów meczu.