Kadra U20 kobiet: Słowaczki lepsze od Polek

Zbyt duża liczba strat oraz brak konsekwencji w drugiej kwarcie sprawiły, że reprezentacja Polski do lat 20 kobiet nie wygrała pierwszego meczu w drugiej fazie mistrzostw Europy dywizji A. Biało-czerwone przegrały 42:58. Kolejny mecz zagrają we wtorek z Serbią.

Po pierwszej kwarcie Polki prowadziły 15:14, ale wtedy rywalki szybko odskoczyły na kilka punktów, wykorzystując przy tym łatwe konty. Niestety także w trzeciej kwarcie rywalki były lepsze od Polek, dlatego też wygrały mecz.

W słowackiej drużynie tylko trzy zawodniczki rzuciły 56 z 58 punktów zespołu.

Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza w całym spotkaniu trafiły tylko co czwarty rzut z gry.

Polska - Słowacja 42:58 (15:14, 12:21, 9:17, 6:6)