Kadra U20 kobiet: Świetny początek mistrzostw Europy!

Doskolane mistrzostwa Europy dywizji A rozpoczęła reprezentacja Polski do lat 20 kobiet. Biało-czerwone bez większych problemów pokonały Białoruś 73:34, już na koniec pierwszej kwarty osiągając przygniatającą przewagę. W piątek Polki zmierzą się z Włoszkami.
news Zdjęcia | FIBA

Kluczem do pewnego zwycięstwa naszej reprezentacji była dobra gra od pierwszych minut meczu. Kadra rozpoczęła zawody od prowadzenia 7:0, a później od prowadzenia 11:4 zdobyła dwanaście punktów z rzędu.

Spokojne o wynik meczu Polki swoją przewagę powiększały z każdą minutą, wygrywając wszystkie kwarty w tym meczu. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza osiągnęły dużą przewagę w polu trzech sekund, lepiej niz rywalki panowały też nad piłką (11:21 w stratach).

Najdłużej na boisku przebywała w naszym zespole rozgrywajaca Dominika Owczarzak (24 minuty), która oprócz 5 punktów zapisała na swoim koncie 5 zbiórek, 4 przechwyty i 3 asysty. Zaledwie 8 minut na rzucenie 9 punktów i zebranie 6 piłek potrzebowała rezerwowa Daria Marciniak, w tym czasie czterokrotnie faulowała jednak rywalki.

Polska - Białoruś 73:34 (27:6, 17:9, 15:11, 14:8)
Punkty dla Polski: Naczk 10, Stankiewicz 7 (1), K. Jaworska 7, Owczarzak 5 (1), Jakubiuk 3 oraz Adamowicz 13 (1), Puss 10 (2), Marciniak 9, Woźniak 5 (1), Szajtauer 2, B. Jaworska 2, Skrzecz 0.
Najwięcej dla Białorusi: Kiuliak 8, Papowa 8