Kadra U20 kobiet: Polki powalczyły z najlepszym zespołem Europy

Hiszpanki na trzech ostatnich mistrzostwach Europy do lat 20 zdobywały tylko złote medale, dlatego w tegorocznym starciu z Polską były zdecydowanym faworytem. Biało-czerwone ambitnie walczyły, jednak doświadczenie przesądziło o zwycięstwie ogranych na arenie międzynarodowej rywalek. Polski przegrały 35:49 i zagrają w mistrzostwach Europy U20 o miejsca 5 - 8.
news Zdjęcia | FIBA

Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza zagrały dobrze w obronie. Nie tylko miały podobną liczbę zbiórek, jak przewyższające je fizycznie rywalki, ale wymusiły więcej strat rywalek niż same popełniły.

Niestety w pierwszej połowie Polki miały problemy ze skutecznością, przez dwadzieścia minut trafiając zaledwie dwa rzuty z gry. Tę niemoc wykorzystały Hiszpanki, na początku trzeciej kwarty wypracowując dwucyfrową przewagę, której nie oddały do końca.

Polska - Hiszpania 49:35 (4:12, 13:11, 6:16, 12:10)

Punkty dla Polski: Stankiewicz 19 (1), Jakubiuk 7, Naczk 0, Owczarzak 0, Szajtauer 0 oraz Marciniak 5 (1), Puss 2, B. Jaworska 2, K. Jaworska 0, Skrzecz 0, Adamowicz 0, Woźniak 0.
Najwięcej dla Hiszpanii: Ndour 16 (14 zbiórek).