Kadra U20 kobiet: Polki zagrają o 5. miejsce!

Ambitna walka do samego końca zapewniła reprezentacji Polski kobiet do lat 20 zwycięstwo z Rosją w meczu o miejsca 5 - 8 na mistrzostwach Europy dywizji A. Biało-czerwone wygrały 69:65, choć na osiem minut przed końcem przegrywały różnicą ośmiu punktów. Rewelacyjne zawody w naszym zespole rozegrała Karolina Puss.
news Zdjęcia | FIBA

Rzucająca Riviery Gdynia przy wyniku 64:65 trafiła trójkę, a później wspólnie z koleżankami obroniła akcję Rosjanek, po której wyprowadziła kontrę, zwieńczoną punktami. Puss w ostatniej części spotkania rzuciła 15 punktów, łącznie w całych zawodach zdobywając ich 23. Do tego miała 4 zbiórki, 2 asysty oraz 3 przechwyty.

Mimo skromnego doświadczenia w seniorskiej koszykówce, zwłaszcza na arenie międzynarodowej, Polki pokazały, że tworzą kolektyw, a nawet brak kluczowej zawodniczki jest im niestraszny. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędziła bowiem pierwsza rozgrywająca Dominika Owczarzak - wcześniej średnio 26 minut na boisku.

O 5. miejsce w ME U20 kadra Krzysztofa Koziorowicza zmierzy się w niedzielę z Łotwą.

Polska - Rosja 69:65 (16:14, 16:18, 13:20, 24:13)
Punkty dla Polski: Puss 23 (3), Stankiewicz 19 (2), Jakubiuk 6, Naczk 6 (1), Marciniak 2 oraz Adamowicz 7 (1), Skrzecz 2, K. Jaworska 0, Szajtauer 0.
Najwięcej dla Rosji: Szczetina 18.