Ze zmiennym szczęściem. Jak grali Polacy za granicą?

Za nami kolejny tydzień sezonu 2014/2015. Reprezentanci Polski grający za granicą radzili sobie ze zmiennym szczęściem.

Aż trzy spotkania w minionym tygodniu rozegrała FC Barcelona z Maciejem Lampe w składzie. Polak wystąpił w dwóch z nich. W potyczce z La Bruixa d’Or Manresa środkowy na parkiecie spędził ponad 14 minut, w tym czasie notując 2 punkty i 8 zbiórek. Barcelona wygrała 88:69. Nieco lepiej poszło Lampemu w spotkaniu z Herbalife Gran Canaria. Polak grał przez 8 minut, rzucający 6 punktów i zbierając 3 piłki z tablicy. Jego zespół wygrał 80:61. W Euroligowym spotkaniu FC Barcelony z Bayernem Monachium Polaka zabrakło na parkiecie.

Dobry występ w hiszpańskiej ACB zanotował Adam Waczyński. Skrzydłowy i jego Rio Natura Monbus Obradoiro wygrali z Gipuzkoa Basket 85:69. Waczyński grał przez niemal 18 minut, w tym czasie zapisał na swoim koncie 11 punktów.

Trzeci reprezentant Polski w ACB Thomas Kelati zaznał w weekend goryczy porażki. Jego UCAM Murcia uległa Bilbao Basket 74:82. Kelati wyszedł w pierwszej piątce i zanotował 6 punktów i 2 zbiórki.

Tylko w połowie udany był poprzedni tydzień dla Mateusza Ponitki. Telenet Ostenda przegrał w Eurocup z JDA Dijon 63:72. Skrzydłowy w 13 minut zdołał zdobyć 5 punktów. Dużo lepiej było w lidze. Zespół Polaka wygrał z Liege Basket 89:61, a o sam zanotował 12 punktów i 2 zbiórki.

Indywidualnie świetny występ zaliczył w lidze litewskiej Adam Łapeta. Środkowy zapisał na swoim koncie 13 punktów i 7 zbiórek. Niestety jego zespół uległ BC Pieno žvaigždės 89:99.