Kadra U18 mężczyzn: Polacy w dywizji B

Reprezentacja Polski do lat 18 mężczyzn w przyszłym sezonie nie zagra w dywizji A. W starciu o być albo nie być w elicie biało-czerwoni przegrali z Anglią 74:83, na skutek czego spadli do dywizji B. W niedzielę w starciu o honor kadra Arkadiusza Miłoszewskiego zmierzy się z Belgią.

Co ciekawe właśnie z Belgami Polacy zanotowali jedyne zwycięstwo podczas turnieju w Turcji. Nasza kadra odniosła je w pierwszej fazie mistrzostw, dzięki czemu miała szansę powalczyć o ćwierćfinał tego turnieju. Niestety biało-czerwoni przegrali pięć kolejnych spotkań, dlatego musieli rywalizować o miejsca 9 - 16.

Także na tym etapie rozgrywek rywale okazali się zbyt mocni. Najpierw koszykarze znad Wisły okazali się słabsi od Rosji, na skutek czego każda kolejna porażka oznaczała dla nich pożegnanie z dywizją A. Klęska przyszła szybko, bo już w kolejnym meczu, w którym nasza kadra ulegała Anglii.

Polacy źle wypadli zwłaszcza w trzeciej kwarcie, przegranej aż 15:27. W ostatnich dziesięciu minutach strat nie udało się odrobić.

W niedzielę Polacy zagrają o 15. miejsce, a ich rywalami będą Belgowie. Obie drużyny już wcześniej pożegnały się z dywizją A.

Polska - Anglia 74:83 (22:28, 18:12, 15:27, 19:16)